تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
The news is by your side.

انجیل های چاپ ایران را نخوانید!

به گزارش ادیان نیوز، شبکه محبت از جمله رسانه های تبشیری در میان کانال های فارسی زبان ماهواره ای است که همواره در تلاش است تبلیغات رسانه ای خود را مبنی بر ترویج مسیحیت تبشیری، کلیساهای خانگی، ترویج فرقه ها بنام مسیحیت و… را در دستور کار خود دارد.
 
این بار علاوه بر اعتراض ، دلایل بیننده و مخاطب شبکه هم برای خدا نامیدن حضرت مسیح از سوی مجری برنامه کافی نبوده و خانم الهام .س مجری شبکه تبشیری محبت، همچنان تلاش دارد این موضوع را واقعی جلوه دهد.
 
قسمت هایی از این برنامه تبشیری در ذیل آمده است:
“من می‌خواستم راجع به رحمتی که عیسی مسیح در زندگی من انجام داده شهادت بدهم تا شاید دیگران بفهمند خداوندی عیسی مسیح چه خداوند نیکویی است”.
 
در پاسخ به این ادعای کذب یکی از مخاطبان چنین بیان می کند:
مخاطب:”من تشکر می‌کنم که به من وقت صحبت کردن دادید. سوال من از شما این است که من وقتی کتاب مقدس را می‌خواندم شما بیان می‌کنید که عیسی مسیح خدا است و باید به او ایمان بیاوریم، اما وقتی کتاب مقدس را می‌خوانم می‌بینم دلایل و قرائنی وجود دارد که عیسی انسان است و نه خدا. به طور مثال در انجیل متی در اولین باب و صفحه آن آیه ۱۸ آمده است که اما ولادت عیسی مسیح چنین بود.
این به طور واضح نشان می‌دهد که حضرت عیسی نبوده و بعد شده است و این شدن هم از طریق یک مکانیزم فیزیولوژیک از درون رحم مطهر یک انسان صورت گرفته، ولی شما می‌فرمایید چون حضرت مریم شوهر نداشته و باردار شده، پس خدا این کار را کرده، ولی من وقتی می‌بینم این دلیل در کتاب مقدس است که حضرت عیسی انسان است نه خدا. پس چرا در این صورت من باید بپذیرم که حضرت عیسی مسیح خدا است و نه انسان؟”
 
در همین رابطه صحبتهای مجری برنامه برای واقعی نشان دادن ادعای کذب خود:
الهام.س مجری برنامه:” ببینید ما نباید فقط یک آیه را ببینیم، من به شما توصیه کردم که بدانید عیسی مسیح صددرصد خداست و صددرصد انسانی بود بدون گناه، برای همین نمی‌توانست پدر زمینی داشته باشد.
 
به خاطر این که آدم و حوا گناه کردند از لحاظ روحانی انسان بودند و رابطه قطع شد، به خاطر همین هیچ‌کس دیگری نمی‌تواند بیاید برای ما نه واسطه بشود و نه ما به او پناه ببریم. تنها کسی که فقط شایسته است و قادر است گناهان ما را ببخشد خود خداوند است و گفته گناهان توسط کسی بخشیده می‌شود که اصلاً گناه نکرده.”
 
نکته جالب اشکال گرفتن این مجری تبشیری برای برخی از ترجمه های انجیلی است که به گفته این فرد در ایران، چنین می گوید:
“البته من نمی‌دانم شما چه ترجمه‌ای را دارید، چون اگر ترجمه برنابا و توماس را دارید اصلاً آن را بگذارید کنار، چون از طرف جمهوری اسلامی چاپ شده تا ما را گمراه کند، چون خیلی دروغ در آن هست. “
 
گویا وابستگان به فرقه مسیحیت تبشیری با این آموزه های انحرافی خود و تبلیغ و ترویج آن برای افراد ساده لوح، راه درست را پیموده و از دیدگاه این منحرفان فرقه ای حتی ترجمه انجیل در جمهوری اسلامی اشتباه است و برای گمراهی بوده ، اما خدا نامیدن حضرت مسیح (ع) گمراهی نیست.
منبع: موسسه راهبردی دیده بان
شاید دوست داشته باشید