به گزارش ادیان نیوز، حضرت آیت الله نوری همدانی پیش از ظهر امروز در دیدار با جمعی از مسئولین عقیدتی سیاسی سپاه، به فریضه امر به معروف و نهی از منکر اشاره  کرده و گفتند: اسلام برای حفظ و باقی ماندن  ارزش ها، دستور به امر به معروف و نهی از منکر داده و آن […]

به گزارش ادیان نیوز، حضرت آیت الله نوری همدانی پیش از ظهر امروز در دیدار با جمعی از مسئولین عقیدتی سیاسی سپاه، به فریضه امر به معروف و نهی از منکر اشاره  کرده و گفتند: اسلام برای حفظ و باقی ماندن  ارزش ها، دستور به امر به معروف و نهی از منکر داده و آن را واجب کرده است.
این مرجع تقلید در ادامه با بیان اینکه طلبگی شغل انبیاء الهی است، گفتند: انبیاء برای اداره جامعه تلاش کردند و سختی های زیادی را متحمل شده اند و روحانیت نیز در همان مسیر قرار دارد.
ایشان بیان داشتند: طلبگی نعمتی است که خدا داده، لذا باید شکرگزار بود و به رسالت خود عمل کرد.
حضرت آیت الله نوری همدانی عنوان کردند: از دیگر رسالت های حوزویان تلاش برای اثرگذاری است و این امر میسر  نمی شود، جز با فقاهت و عالم به زمانه بودن.
معظم له بیان داشتند:  باید تلاش کرد تاخلاء های موجود در حوزه پر شود، حتی در بحث وعاظ هم این خلاء وجود دارد و متاسفانه فقیهی که در حوزه  از دار دنیا می رود، جایگزینی برای ایشان وجود ندارد.
ایشان افزودند: روحانیت باید همه چیز او مانند انبیا باشد و برای احیا دین و امر به معروف تلاش کند.
این مرجع تقلید گفتند: علمای گذشته این گونه عمل می کردند، با مردم و از مردم بودند، با مردم فاصله نداشتند و با رفتار خود مردم را جذب دین می کردند، امروز طلاب نیز باید همان مسیر را ادامه دهند.
معظم له افزودند: باید با افکار امام راحل آشنا شد و این آگاهی را در مردم ایجاد کرد تا جامعه نسبت به افکار امام، معرفت پیدا کند.
ایشان عنوان کردند: امام به وسیله انقلاب، هیمنه شرق و غرب را در هم شکستند و باعث بیداری جوامع اسلامی در دنیا شدند.
منبع: حوزه