مردان در صورت نیاز زنان خود را بزنند!

به گزارش ادیان نیوز، شورای ایدئولوژی اسلامی پاکستان پیشنهادهایی به مجالس ایالتی این کشور داده که طبق آن شوهران به طور قانونی حق داشته باشند در صورت نیاز، زنان خود را بزنند.
این شورا به دولت و مجلس پاکستان در مورد مسایل دینی مشورت می‌دهد.
از جمله پیشنهادهای اخیر این شورا صدور  حکمی است که به شوهران  اجازه میدهد زنان خود را  در صورت عدم تائید نحوه پوشش،روابط با غریبه‌ها، و عدم تمکین بدون اینکه توجیه مذهبی داشته باشد؛کتک بزنند.
در پی پیشنهاد این طرح به مجلس واکنش‌های بسیار برانگیخته شده است که اغلب با خشم و مخالفت همراه بوده است.
شورای ایدئولوژی اسلامی پاکستان همچنین در پی تصویب قانونی است که مانع از ادامه فعالیت های مدارس مختلط شود. همچنین جداسازی زنان و مردان در بیمارستانها و ادارات دولتی از دیگر برنامه های این شوراست.
این شورا می‌گوید زنان باید از تمام حقوقی که طبق شریعت اسلامی در اختیار آنها قرار می‌گیرد، بهره‌مند شوند. به همین ترتیب باید از آنچه منع شده‌اند نیز  بپرهیزند. بنابراین تماس با نامحرم و آموزش موسیقی،مجسمه‌سازی باید در پاکستان ممنوع شود.
روزنامه داون پاکستان نوشته است اوائل سال جاری میلادی، مجلس ایالتی پنجاب قوانینی را برای حفظ حقوق زنان تصویب کرد اما این شورا و احزاب و گروه‌های اسلامی با آن به شدت مخالفت کردند و آن را غیر اسلامی خواندند.
دولت محلی ایالت خیبر پختونخوا نیز لایحه مشابهی در مورد زنان را برای بررسی به شورای ایدئولوژی اسلامی فرستاد که این شورا آن را رد کرد و گفت پیشنهادهای خود را در مورد حقوق زنان ارائه خواهد کرد.
پیشنهادهای این شورا قرار است به مجالس ایالتی پاکستان فرستاده شود.
در این پیشنهادها مسایلی مانند مالکیت، ازدواج، مادری، جرم و جنایت، خشونت علیه زنان و مسایل دیگر مطرح شده‌اند.
شماری از فعالان حقوق بشر و حقوق زنان این پیشنهادها را خلاف قانون اساسی پاکستان خوانده و از آن انتقاد کرده‌اند.
منبع: موسسه گفتگوی ادیان
به خواندن ادامه دهید

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.