حضور ویدئوئی پاپ فرانسیس در روز ملی دعا و نیایش در آمریکا

ادیان نیوز: روز همبستگی رویدادی است که نیک هال رئیس سازمان غیرانتفاعی PULSE به منظور دور هم آوردن همۀ مردم آمریکا سازماندهی کرده است. در این روز که به نام روز دعا و پرستش نیز نامیده می‌شود مردم آمریکا با پس زمینه‌های فرهنگی مختلف گرد هم می‌آیند و برای نجات و رستگاری ملتدعا میکنند. واتیکان اعلام کرده است که امسال در این مراسم پاپ فرانسیس از طریق پیام ویدئویی شرکت خواهد کرد و با مردم حاضر در نشنال مال صحبت خواهد کرد. این مراسم همه ساله ۱۶ جولای در واشنگتن برگزار میشود.
هال اظهار امیدواری کرد که امسال به جز مسیحیان، یک میلون نفر دیگر با پس زمینه مذهبی متفاوت در کنار مسیحیان حاضر شوند و بخاطر مسیح دعا کنند. وی گفت این رویداد شمه‌ای از بهشت روی زمین است. جایی که همه انسانها در کنار هم برای رستگاری یکدیگر بصورت جمعی با خداوند مناجات میکنند. در یادداشتی که هال به خبرگزاری کریستین پست داده است آمده: بهترین خبر رویداد امسال حضور پدر مقدس در این مراسم است و وی آماده هستند تا پیام وی را به مردم حاضر در مراسم ابلاغ کنند.
تصمیم پاپ فرانسیس برای شرکت در این مراسم نشانۀ عهدیست که بر ضرروت اتحاد پیروان مسیح با دیگر ادیان و دعا برای رستگاری همه مردم جهان تاکید میکند. در این مراسم مانند سالهای قبل، رهبران ادیان مختلف، هنرمندان، شخصیت‌های برجسته ملی و کشیشان حضور خواهند داشت. بیش از هزار کلیسا از سراسر آمریکا هم اکنون برای شرکت در این مراسم اعلام آمادگی کرده‌اند.
ایده اصلی، هال، رئیس سازمان پلاس، برای برگزاری این روز شعار « از اول شروع کن» است. وی میگوید در این روز باید تصمیم بگیریم که تمام گناهان و خطاهای خود را دور بریزیم و قاطعانه به سمت جاده صواب و رستگاری حرکت کنیم و از آنجا که رستگاری فقط به صورت جمعی ممکن است این مراسم از همه مردم دعوت میکند که به گذشته خود با اغماض بنگرند و برای سعادت آینده به درگاه خداوند دعا کنند.
منبع: موسسه گفتگوی ادیان
اشتراک در خبرنامه
برای دریافت جدیدترین اخبار به طور مستقیم به صندوق ورودی خود وارد اینجا شوید.
هر زمان می‌توانید مشترک شوید