فرش نفیس قرآنی میهمان شیعیان ترکیه شد

فرش نفیس قرآنی میهمان شیعیان ترکیه شد

به گزارش ادیان نیوز،‌ حجت‌الاسلام والمسلمین صلاح‌الدین اوزگوندوز رهبر شیعیان ترکیه در مراسم رونمایی از این فرش نفیس گفت: قربان دستانی شوم که این اثر نفیس را آفریده‌اند. از رهبرمان حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تشکر می‌کنم که سفارش فرمودند مسلمانان دیگر کشورها نیز از نزدیک این اثر هنری را به نظاره بنشینند.
گفتنی است برای نخستین بار از این فرش نفیس در سال ۱۳۸۹ در محضر مقام معظم رهبری رونمایی شده بود. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای‌ این فرش قرآنی نفیس را افتخاری ماندگار و یادگاری بسیار عظیم برای نظام جمهوری اسلامی دانستند که از عشق هنرمندان این سرزمین برخاسته و تا قرن‌ها یاد و نام بافندگان آن و هنر فرش‏بافی را زنده نگه می‌دارد.
در این اثر هنری بسیار ارزنده، تمام ۳۰ جزء قرآن در ۷۶ ورق به صورت دورو با ۶۲ میلیون گره بافته شده است. هنرمندان تبریزی ۶ سال زیر نظر دانشکده فرش دانشگاه هنرهای اسلامی تبریز وقت صرف کردند تا چنین اثر هنری ماندگاری را خلق کنند.
این مراسم به سفارش انجمن زینبیه استانبول و با همکاری حجت‌الاسلام والمسلمین سید جلال موسوی نماینده ولی فقیه در دانشگاه هنر اسلامی تبریز و مداح اهل‌بیت سید حسین موسوی شربیانی در هفته دوم ماه محرم الحرام ۱۳۹۶ به انجام رسید.