به گزارش ادیان‌نیوز، «قاسم الاعرجی» وزیر کشور عراق، صبح امروز (چهارشنبه) وارد کربلای معلی شد تا از نزدیک بر اجرای طرح امنیتی برای زیارت اربعین نظارت کند. «علاء الغانمی» سخنگوی فرماندهی پلیس کربلا در گفت‌وگو با السومریة نیزو با اعلام این خبر گفت که وی اکنون در مقر پلیس کربلا حضور دارد و قرار است […]

به گزارش ادیان‌نیوز، «قاسم الاعرجی» وزیر کشور عراق، صبح امروز (چهارشنبه) وارد کربلای معلی شد تا از نزدیک بر اجرای طرح امنیتی برای زیارت اربعین نظارت کند.
«علاء الغانمی» سخنگوی فرماندهی پلیس کربلا در گفت‌وگو با السومریة نیزو با اعلام این خبر گفت که وی اکنون در مقر پلیس کربلا حضور دارد و قرار است از فعالیت یگان‌های امنیتی داخل و خارج استان کربلا بازدید کند. 
این در حالی است که «حیدر العبادی» نخست‌وزیر و فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق، دیروز (سه‌شنبه) درباره حملات تروریستی احتمالی طی مراسم احیای اربعین حسینی (ع)، هشدار داد.
وی طی کنفرانسی خبری اظهار داشت که در پی پیروزی نیروهای عراقی در جبهه‌های مختلف نبرد با داعش، احتمال انجام حملات تروریستی و پست طی مراسم اربعین حسینی  وجود دارد که مستلزم هوشیاری و آگاهی است.
العبادی افزود: ایجاد منافع مشترک میان کشورها به اندازه زیادی از درگیری‌ها و منازعات می‌کاهد.
نماینده آیت‌الله العظمی سیستانی مرجعیت عالی شیعیان در خطبه‌های نماز جمعه هفته پیش در کربلای معلی نیز درباره احتمال حملات تروریستی از سوی تروریست‌های فراری از نبرد با نیروهای عراقی علیه زائران حسینی (علیه السلام) هشدار داده بود.
هر سال میلیون‌های مسلمان در داخل و خارج عراق در بیستم ماه صفر به مناسبت اربعین حسینی (علیه السلام)؛ عازم کربلای معلی می‌شوند و سرویس‌های امنیتی عراق نیز با تمام توان تلاش می کنند تا مانع حملات تروریستی احتمالی شوند.
منبع: فارس