پاپ اتحادیه اروپا را به «وحدت» فراخواند

به گزارش ادیان‌نیوز به نقل از دیلی صباح، «پاپ فرانسیس» رهبر کاتولیکهای جهان روز شنبه در سخنرانی خود از اتحادیه اروپا خواست که برای دستیابی به آینده ای پررونق و عادلانه برای همگان، «حس مشترک یک جامعه واحد» را احیاء نماید.
پاپ فرانسیس بدون اشاره صریح به وضعیت کنونی در کاتالونیا و اعلام استقلال این منطقه از اسپانیا و یا تصمیم انگلیس به خروج از اتحادیه اروپا، در بخش اعظمی از سخنرانی خود پیرامون «یکپارچگی، کار گروهی و فداکاری متقابل» سخن گفت.
رهبر کاتولیکهای جهان گفت: «یک اتحادیه اروپا که در رویارویی با بحرانها نتواند حسِ یک جامعه واحد را احیاء نماید؛ حسی که پایدار مانده و به اعضای آن- و نه تنها مجموعه ای از گروههای کوچک ذینفع – یاری رساند، نه تنها یکی از بزرگترین چالشهای تاریخ خود بلکه یکی از بزرگترین فرصتها برای آینده خود را از دست خواهد داد».
پاپ فرانسیس در سخنرانی خود علیه خطراتی هشدار داد که از جانب احزاب پوپولیستی و ضد مهاجرت، اروپا را تهدید می نماید.
رهبر کاتولیکهای جهان بدون ذکر نام گروه یا حزبی مشخص گفت: «گروههای افراط گرا و پوپولیست در تلاش برای یافتن موقعیتی آماده و بارور در بسیاری از کشورها هستند؛ آنها اعتراض را در مرکز پیام سیاسی خود قرار می دهند اما هیچگونه طرح سیاسی سازنده ای را به عنوان طرح جایگزین ارائه نمی کنند».
در همین راستا، پاپ فرانسیس خواستار استقبال از ورود مهاجران به خاک اروپا شد و خاطرنشان کرد که «به جای تهدید انگاشتن مهاجران، باید به آنها به مثابه منبعی برای توسعه و غنی سازی نگریست».
منبع: خبرگزاری مهر
اشتراک در خبرنامه
برای دریافت جدیدترین اخبار به طور مستقیم به صندوق ورودی خود وارد اینجا شوید.
هر زمان می‌توانید مشترک شوید

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.