به گزارش ادیان نیوز به نقل از النشرة، سومین همایش بین المللی رهبران دینی با حضور نزدیک به 300 رهبر دینی از ادیان آسمانی از همه مناطق جهان برای همکاری به منظور تحقق صلح دینی در سئول کره جنوبی برگزار شد. سازمان «فرهنگ آسمانی و صلح جهانی و تجدید نور» در راستای شورای اقتصادی سازمان […]

نشست ۳۰۰ رهبر دینی در در سومین همایش بین المللی سئول
به گزارش ادیان نیوز به نقل از النشرة، سومین همایش بین المللی رهبران دینی با حضور نزدیک به 300 رهبر دینی از ادیان آسمانی از همه مناطق جهان برای همکاری به منظور تحقق صلح دینی در سئول کره جنوبی برگزار شد.
سازمان «فرهنگ آسمانی و صلح جهانی و تجدید نور» در راستای شورای اقتصادی سازمان ملل متحد و اداره امور رسانه وابسته به سازمان ملل این همایش را برگزار کرد.
هدف این همایش سالانه که با توافق صلح بین رهبران دینی از سال 2014 میلادی برگزار می شود، تقویت و تحکیم دوستی بین ادیان است.
در این همایش رهبران 21 مذهب و دین و آیین از جمله مسلمان، هندو، سیک، مسیحی و بودایی شرکت کردند.
در این همایش بین المللی پنج نفر از رهبران دینی درباره اهمیت گفتگو بین ادیان برای مقایسه کتب آسمانی و تدوین کتاب قابل اعتماد سخنرانی کردند و طرح هایی برای ایجاد صلح همچون قانون برای صلح، آموزش صلح، ائتلاف ادیان با بیانیه صلح و توقف جنگ ارایه شد.
با برگزاری این همایش در سال 2014 میلادی، کتابخانه هایی برای بررسی کتب دینی و تقویت دوستی بین پیروان ادیان تاسیس شد که از 11 کتابخانه در پنج کشور در سال 2014 میلادی به 218 کتابخانه در 126 کشور تا آگوست 2017 میلادی رسیده است.
منبع: شبستان