به گزارش ادیان نیوز، آیت‌الله محسن اراکی در جمع زائران عرب زبان در رواق غدیر حرم مطهر رضوی اظهار داشت: پیامبر اعظم(ص) تمام پیامبران قبل از خود را تایید فرمود و رسالت خویش را با تکیه بر برخی آموزه‌های انبیای گذشته بنا نهاد. دین مبین اسلام برای ایجاد محیطی توام با صلح و امنیت همراه […]

 آیت‌الله محسن اراکی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی
به گزارش ادیان نیوز، آیت‌الله محسن اراکی در جمع زائران عرب زبان در رواق غدیر حرم مطهر رضوی اظهار داشت: پیامبر اعظم(ص) تمام پیامبران قبل از خود را تایید فرمود و رسالت خویش را با تکیه بر برخی آموزه‌های انبیای گذشته بنا نهاد. دین مبین اسلام برای ایجاد محیطی توام با صلح و امنیت همراه با همزیستی مسالمت آمیز، ضوابط خاصی را در قالب دستورات شرعی صادر کرده است.
آیت‌الله اراکی در بخش دیگری از سخنانش خطاب به زائران بارگاه منور رضوی گفت: همان طور که طهارت و پاکی در رابطه با مسائل فردی اهمیت دارد در جامعه نیز این طهارت اهمیت دوچندان می‌شود.
وی با بیان اینکه اگر صفا و خلوص باطن را پاسداری کنیم به زیارت مقبول و تاثیرگذار نایل خواهیم شد، تصریح کرد: زائر قبور ائمه اطهار(ع) را ملائکه همراهی می‌کنند و روایتی از نبی مکرم(ص)است که فرمودند ملائک شما را همراهی می‌کنند تا زمانی که خود را پاک و طاهر حفظ کرده باشید.
آیت‌الله اراکی بیان کرد: در جامعه ای که فساد، فحشا و آلودگی نباشد و محاسن، اخلاق و صداقت حاکم باشد، آن اجتماع به سوی سعادت دنیوی و اخروی خواهد رفت.
گفتنی است؛ در این مراسم ضمن قرائت زیارت حضرت رضا(ع) و اهدای آن به این امام همام، زائران در خیمه امت که اختصاص به زائران کشورهای مختلف دارد به عزاداری و سینه زنی پرداختند.
منبع: آستان نیوز