خبری تحلیلی ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

وحشت در جامعه یهودیان شیکاگو با به قتل رسیدن رهبرشان

وحشت در جامعه یهودیان شیکاگو با به قتل رسیدن رهبرشان
به گزارش ادیان‌نیوز از جروزالم پست، موسکوویتز که در نزدیکی این پارک برای پیاده‌روی رفته بود تا مسیری ۲۵ دقیقه‌ای در اطراف محله‌اش را طی کند، دوشنبه‌ شب در زمان جشن «سیمخاط تورا» توسط فرد مسلح نقابدار که مضنون به کشتن یک فرد مسن در روز پیش از آن هم هست، به قتل رسیده است.
«دیوید کتلارسکی» عالم یهودی که ریاست جمعیت «چاباد» را در نزدیکی آن محل بر عهده دارد؛ یکی از دوستان نزدیک موسکوویتز بود و به همراه او در دانشگاه یشیوا نیز تحصیل کرده بود.
کتلارسکی گفته است که غم و اندوه مرگ موسکوویتز، غیر قابل تصور بوده و همه جامعه یهودیان شیکاگو را در بهت و ترس فرو برده است. کتلارسکی گفت که پلیس در حال حاضر باور دارد که این قتل، از روی نفرت نبوده، با این حال اما جامعه یهودیان نگران امنیتشان هستند؛ به خصوص اینکه فرد مهاجم، مضنون به کشتن یک نفر دیگر، کمتر از ۴۸ ساعت قبل از قتل موسکوویتز نیز هست.
کتلارسکی در مصاحبه‌ای گفته است: «ما در شوک کامل قرار داریم؛ چراکه باورمان نمی‌شود چنین اتفاقی در اینجا رخ داده است. کل جامعه یهودیان از این واقعه متاثر شده‌اند؛ خصوصا اینکه این اتفاق در زمان جشن «سیمخاط تورا» و برای این «فرد پاک» رخ داده است.» کتلارسکی گفته است: «جامعه یهودیان در یک روز، از شادی بی‌حد و حصر، به عزا نشست.»
کتلارسکی که دوست نزدیک موسکوویتز بوده است، می‌گوید، او فردی بود که همواره لبخند بر لب داشت و تلاش می‌کرد به دیگران کمک کند و او انسان بخشنده‌ای بود. او همچنین گفته است که موسکوویتز به زندانیان محلی یهودی کمک می‌کرد: «او شخص بسیار صادق و درستکاری بود؛ همواره سوالات متفکرانه‌ای در ذهن داشت و برای مردم، تهمیت زیادی قائل بود. او همیشه می‌خواست با کسی که با او صحبت می‌کند، حرف‌های معنادار و بدردبخوری بزند.»
منبع: شفقنا
به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.