تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

ایران سرزمین صلح ادیان الهی

معرفی کتاب ایران سرزمین صلح ادیان الهی
به گزارش ادیان‌نیوز، آزادی ادیان الهی در ایران در فرهنگ ایران و قوانین به رسمیت شناخته شده است. اگرچه دین رسمی کشور اسلام و مذهب رسمی شیعه است، دیگر ادیان الهی نیز به رسمیت شناخته شده و دارای احترام هستند.کتاب «ایران سرزمین صلح ادیان الهی» حاصل تلاش سه ساله «مسعود فروزنده» و «عباس تحویلدار» دربردارنده ۳۸۰ عکس است و به عنوان نخستین کتاب جامع در زمینه ادیان ایران روانه بازار نشر شده است.
این کتاب یک نگاه تصویری به زندگی اقلیت‌های مذهبی ایران دارد که مراکز مذهبی، تاریخی ، زندگی روزمره، مراسم های جشن و عزادارای و سنت هایشان به تصویر کشیده شده است.
زندگی زرتشتی ها، کلیمیان، منداییان، آشوریان و ارامنه پنج فصل این کتاب را شامل می شود که تاریخ این مراسم ها و مذاهب در ابتدای هر فصل آورده شده است.
زرتشتیان
شرق شناسان و پژوهشکران زرتشتی زمان تولد زرتشت را ۱۷۶۰ سال قبل از میلاد مسیح می دانند و معتقدند زرتشت در سن ۴۲ سالگی از سوی اهورامزدا به پیامبری مبعوث شد. دین زرتشت به دلیل گرایش به طبیعت و احترام به فصول سال، جشن های متنوعی را برای نکوداشت آب، خاک و آتش و تغییر فصل ها برپا می کنند که در نوع خود بی نظیرند. جمعیت زرتشتیان ایران طبق سرشماری کمتر از سی هزار نفر است و بیشترشان در یزد، تهران و کرمان سکونت دارند. جمعیت کل زرتشتیان در دنیا نزدیک به صد و چهل هزار نفر برآورد می شود.
کلیمیان
نام ایران از گذشته های بسیار دور برای یهودیان مترادف با صلح و اقتدار و آزادی بوده و این مفهوم ۲۷۰۰ سال است که ادامه دارد. فارس، همدان، اصفهان، دماوند و کاشان همراه با شماری از شهرهای دیگر و البته تهران دارای محلات یهودی نشین بوده است. جامعه یهودیان ایران امروزه دارای سه نهاد نمایندگی مجلس، مرجع دینی و انجمن کلیمیان است.
مندائیان
پیروان حضرت یحیی (ع) که در جوار رودخانه های دجله و فرات در عراق و کارون در ایران با جمعیتی قریب به بیست و پنج هزار نفر در کمال آرامش و صلح زندگی می کنند. مندائیان در سه وقت صبح و ظهر و عصر نماز می خوانند و در طول ۲۶ روز امساک می کنند. در قرآن سوره های بقره آیه ۶۲ و حج آیه ۱۷ و مائده آیه ۶۹ از مندائیان به نام صابئین یاد شده است.
آشوریان
شهر آشور که ۲۵۰۰ سال قبل از میلاد مسیح در بین النهرین شمالی تاسیس شد محل زندگی و پیدایش قوم آشوری است. آشوریان بعد از دوره طلایی حکوم های پادشاهان خود در همه نقاط بین النهرین پخش شده اند و به تدریج از سال ۲۵۶ میلادی به مسیحیت گرویدند. امروزه آشوریان به جمعیتی حدود ۲۰ هزار نفر و داشتن نماینده مستقل در مجلس شورای اسلامی و ده ها کلیسای آشوری و آزادی کامل در کنار مسلمانان و دیگر اقلیت های مذهبی ایران زندگی مسالمت آمیزی را دارند.
ارامنه
تسلط زبان ارمنی به فلات ارمنستان در شمال ایران به سده هشتم قبل از میلاد مسیح باز می گردد. ارامنه در طول تاریخ رابطه ای مسالمت آمیز با ایرانیان و ساکنان فلات ایران داشتند و دارند. ارامنه معتقدند اولین قومی بودند که در سال ۳۰۱ میلادی بعنوان یک قوم واحد و یک ملت به مسیحیت گرویدند. در طول تاریخ بخش عظیمی از ارامنه به ایران کوچ کرده اند. ارامنه ایران در حال حاضر با داشتن دو نماینده در مجلس و جمعیتی نزدیک به شصت هزار نفر خود را ایرانی می دانندو به آن افتخار می کنند.
معرفی کتاب ایران سرزمین صلح ادیان الهی
:  ایران سرزمین صلح ادیان الهی (رحلی با قاب)
:  ایران دین
   مسعود فروزنده
   لیلا سوباشی
:   سفیران
:  رحلی
:  ۱۳۹۲
:  ۱
:  ۲۵.۵
:  ۳۰.۵
:  سخت
:  ۳۰۴
:  ۱,۲۵۰,۰۰۰ ریال
صفحه خرید کتاب: شهر کتاب آنلاین
به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.