این مرورگر دارای ویژگی های مطابق با موازین و ارزشهای اسلامی است که کاربران می توانند مطالب خود را بر اساس آن جستجو کنند.

به گزارش ادیان نیوز به نقل از بیزینس استاندارد، یک شرکت مالزیایی مرورگر اینترنتی حلال برای کاربران مسلمان ابداع کرده است که بر اساس شئونات اسلامی اطلاعات جستجو شده را در اختیار عموم قرار می دهد. این مرورگر اینترنتی به نام سلام وب Salam Web طراحی شده است.

بر اساس این گزارش شرکت مالزیایی گفته است این مرورگر دارای ویژگی های مطابق با موازین و ارزشهای اسلامی است که کاربران می توانند مطالب خود را بر اساس آن جستجو کنند.

داشتن قطب نمای قبله نما، هشدار زمان اذان و دیگر امکانات اسلامی از ویژگی های اصلی سلام وب است که حسنی زارینا مدیر طراحی این مرورگر می گوید هدف از ایجاد چنین نرم افزاری خدمت رسانی به مسلمانان بوده است.

وی گفت: در فضای مجازی بسیاری از تبلیغات و سایت های غیر اسلامی وجود دارند که مطالب مناسبی ندارند ولی با این مرورگر خانواده ها می توانند به جستجوی مطالب مناسب توسط فرزندان اقدام کنند.

این شرکت نرم افزاری که دفتر مرکزی آن در کوالالامپور پایتخت مالزی واقع شده است اعتقاد دارد از میان 24درصد جمعیت کره زمین که مسلمانان تشکیل می دهند بسیاری به این نرم افزار گرایش پیدا می کنند.

پایان پیام/

  • منبع خبر : خبرگزاری شبستان