گزارش رسانه آمریکایی علیه آزار و اذیت مسیحیان در چین

0

به گزارش ادیان نیوز، فاکس‌نیوز در گزارشی نوشته است: یک نهاد حقوق بشری چینی مدافع آزادی مذهبی و اصل تساوی حقوق پشتیبانی خبر داده است که اداره دولتی رادیوی شهری هبی در استان هنان، برنامه‌ای را با عنوان “زیان بزرگ مسیحیت برای امنیت چین” برای اعضای حزب کمونیست اجرا نموده است.

این نهاد در ادامه گزارش خود آورده است: دولت چین بارها ادیان ازجمله مسیحیت را در راستای تلاش‌های خارجی قلمداد نموده که سعی در تخریب حکومتش دارند، هرچند که در این راستا هیچ نوع ادعای مستدلی ندارد. در نتیجه، آنها به تحت فشار قرار دادن پیروان ادیان پرداخته و به‌صراحت اعضای حزب کمونیست را از انجام اعمال مذهبی منع می‌نمایند.

پروفسور ینگ فوک سانگ، مدیر مدرسه الهیات دانشگاه چینی هنک کنگ می‌گوید که سمینار برگزار شده توسط حزب کمونیست چین نشان‌دهنده سیاست‌های نظارتی سخت‌گیرانه ایدئولوژی حزبی در شبکه‌های تلفنی و اینترنتی است و او عقیده دارد رئیس جمهور شی جین پینگ تهدید مذهب برای چین را برجسته می‌نماید.

یک مسیحی کاتولیک دیگر به نام پائول نیز دراین‌باره گفته است که اداره دولتی که مجری برنامه ذکر شده بوده است دارای ارتباطات کاری با آژانس‌های امنیتی است.

کریستین پست نیز گزارش داده است که تعداد پیروان مسیحیت در چین از زمان انقلاب فرهنگی دارای رشد محسوسی بوده است و تا سال ۲۰۳۰ به بزرگ‌ترین جمعیت مسیحی در جهان تبدیل خواهند شد. اندرو بوید سخنگوی بنیاد خیریه Release International به فاکس نیوز گفته است که حکومت کمونیست چین ازآنجاکه شاهد هیچ نوع اعتراضی از جانب غرب نمی‌باشد در ارتباط با آزار و اذیت مسیحیان چینی جسورتر گشته است.

پایان پیام/

شاید دوست داشته باشید