در مدارک ارائه شده توسط دادستان های پرونده، فردی که متهم به بمب گذاری در مسجد دارالفاروق در مینه سوتا می باشد، یک سال پیش قصد فرار از زندان را داشته است.
زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش ادیان نیوز به نقل از startribune، مدارک دادگاه نشان می دهند، فردی که به جرم بمب گذاری مسجد مینه سوتا در سال 2017 بازدداشت شده بود، یک سال پیش قصد فرار از زندان را داشته است.

مدارک ارائه شده توسط دادستان ها نشان می دهند میکائیل هری، 48 ساله عامل بمب گذاری مسجد دارالفاروق زمانی که به زندان مینه سوتا منتقل می شد، قصد فرار داشته است. گزارش جزئیات بیشتری از این حادثه ارائه نشده است.

دادستان در ادامه گفته است که متهم سپس به زندان دیگری منتقل شده است. پس از تلاش برای غیرفعال کردن یک دستگاه امنیتی در سلول خود، در جداسازی اداری قرار داده شد.

گفتنی است این فرد رهبر یک گروه شبه نظامی سفیدپوستان در کلارنس در ایالت ایلینوی می باشد و عامل بمب گذاری در مرکز اسلامی دارالفاروق در بلومینگتون می باشد. در این بمب گذاری کسی آسیب ندیده و هدف این حمله، ایجاد ارعاب در جامعه اسلامی و تلاش برای بیرون راندن آنان از محله بوده است.  این فرد با اتهامات دیگری نیز روبرو است.

  • منبع خبر : خبرگزاری حوزه