تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

قانون منع نمادهای مذهبی مانع پیشرفت دختران مسلمان کانادا می‌شود

به گزارش ادیان نیوز به نقل از aboutislam، مسلمانان کانادا، فعالان مدنی و اعضای سازمان های آزادی خواه در این کشور، تصویب قانون بحث برانگیز «ممنوعیت نمادهای مذهبی» برای کارمندان را محکوم کردند.

این معترضان با پر کردن شکایتی قانونی به دیوان عالی کبک، به تصویب قانون ۲۱ در کبک، ممنوعیت نمادهای مذهبی از جمله حجاب را برای معلمان مدارس دولتی، وکلا، قضات و افسران پلیس اعتراض کردند.

یکی از شاکیان این پرونده «انجمن آزادی های مدنی کانادا» می باشد. اشرق نورالحق یکی از دانشجویان محجبه می گوید: تصمیم حجاب به سر کردن یا نکردن را خودم گرفته ام نه اینکه دولت برای من تصمیم بگیرد.

وی افزود: این قانون مرا از رویاهایم محروم کرده و به وضوح می گوید که من ارزش این را ندارم که بخشی از جامعه کبک باشم. این همه درس خواندم تا روزی یکی از بهترین معلمان در کبک شوم و حالا همه تلاش هایم به باد رفته اند. من بیشتر از تمامی همکارانم درس می خوانم تا به اینجایی که الان هستم برسم و حالا این قانون بال های مرا بریده است.

قانون ۲۱ چیست؟

این لایحه، که توسط دولت ائتلافی اوانیر کبک معرفی شده بود، پس از بحث های گسترده در پارلمان ملی کبک به تصویب رسید. قانون ممنوعیت نمادهای مذهبی که به عنوان قانون ۲۱ شناخته می شود با آرای ۳۵-۷۳ روز یکشنبه به تصویب رسید.

گفتنی است نظرسنجی ملی کانادا در سال ۲۰۱۱ جمعیت مسلمانان در این کشور را نزدیک به ۱ میلیون ۵۳ هزار و ۹۴۵ نفر یعنی در حدود ۳.۲% جمعیت این کشور تخمین زده و اسلام دومین دین در کانادا است. آخرین گزارش ها افزایش ۱۵۱ درصدی اسلام هراسی را در سال ۲۰۱۷ در کانادا نشان می دهند که حملات افراط گرایان جناح راست در این راستا قرار گرفته اند.

انتهای پیام/م

به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.