تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

خبر شکنجه‌های وحشتناک «وزیر بهداشت» داعش روی اسرا

به گزارش ادیان نیوز؛ رسانه انگلیسی میرِر نوشت: دو کارمند سابق حوزه بهداشت و درمان بریتانیا شامل اقدام به اجرای آزمایشات پزشکی وحشتناک به سبک آلمان نازی بر روی اسیران داعشی در سوریه کرده‌اند.

در همین راستا بنا به اعلام مقامات اطلاعاتی انگلیس یک پزشک سابق سازمان بهداشت ملی این کشور به نام عصام ابوعنزه، ۴۰ ساله در سال ۲۰۱۴ همسر و دو فرزندش را در شهر شفیلد انگلیس ترک کرد تا تبدیل به “وزیر بهداشت” داعش شود.

همچنین براساس این گزارش، محمد انور میاه همان داروساز مذکور است که مدعی انجام کارهای انساندوستانه در سوریه شده بود، اما متهم به اجرای آزمایشات شیمیایی وحشتناک به سبک آلمان نازی به روی اسرای تحت اسارت داعش در سوریه شده است.

شاهدان عینی گفتند که ابوعنزه، محمد انور میاه، داروساز زاده شهر بیرمنگام انگلیس که او هم ۴۰ سال دارد را به خدمت گرفته تا به او در بیرون آوردن اعضای بدن اسیران داعش کمک کند.

شاهدان عینی اقدامات بیرحمانه آنها به دیلی میل گفتند که آنها اعضای بدن اسرایشان را به زخمی‌های داعشی پیوند زده و یا در بازار سیاه برای به دست آوردن پول به فروش می‌گذاشتند.

طبق اعلام این شاهدان، داعشی‌ها در اقدامی منزجر کننده، اعضای باقی مانده بدن اسیران شکنجه شده را به داخل سلول‌های گروگان‌ها و اسرای دیگرشان می‌انداختند تا آنها را شکنجه کنند.

براساس این گزارش، تیم پزشکی ۱۰ نفره ای که تحت رهبری میاه و ابوعنزه بودند، متهم به انجام آزمایشات شیمیایی به روی اسیران زنده‌ای که توسط داعش در زمان حملات این گروه تروریستی در منطقه در سالهای ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۷ اسیر شدند، هستند.

این ادعاهای وحشتناک یادآور شکنجه‌های غیرانسانی اسرای تحت اسارت آلمان نازی در زمان جنگ جهانی دوم است.

یک گروه فعال سوری به نام گروه “صوت و صوره” که اعضایش تحت حکومت داعش زندگی کرده‌اند این روایت‌ها را مطرح کرده‌ است.

أغید الخضر از پایه گذاران این گروه فعال سوری گفت: داعش نیاز داشت نشان دهد که یک دولت است نه یک گروه افراطگرا و به همین خاطر یک وزیر برای هر چیزی منصوب میکرد و در همین راستا عصام وزیر بهداشت داعش و مسئول هر امر پزشکی و دارویی که از سوی داعش رخ داده، بوده است و او به بیرحمی زیادش مشهور بوده است.

وی افزود: عصام محمد انور میاه را انتخاب کرد چون نیاز به کسی برای کمک داشت.

در عین حال هر دوی این اتباع انگلیسی نام مستعار “ابوعبیده” را به صورت مشترک داشتند و آزمایشات وحشتناک خود را در بیمارستان‌های مناطقی که سابقا تحت اشغال داعش بودند شامل دیر الزور و المیادین در فاصله ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷ اجرا کردند.

الخضر اظهار کرد: انور در پیوند زدن اعضای بدن زندانیان به بدن اعضای داعش و تجارت اعضای بدن از سوی این گروه تروریستی دست داشته است.

او در ادامه گفت: آنها با شکنجه و ابزارهای شیمیایی آزمایشاتشان را انجام دادند اما از تمامی اهدافشان مطمئن نیستیم.

گمان برده می‌شود که ابوعنزه در غارهای نزدیک منطقه باغوز در سوریه مخفی است و میاه نیز همراه با شش بریتانیایی دیگر در اسارت نیروهای کرد قرار دارد.

انور میاه در شمال سوریه در مصاحبه‌ای به دیلی میل ادعا کرد که بی گناه است و برای کمک‌های بشردوستانه به سوریه رفته است. او مدعی شد در چهارسالی که در شهر «میادین» سوریه به داعش خدمت کرده، هیچ بریتانیایی دیگری را ملاقات نکرده و تنها شهروندان غیرنظامی را درمان کرده است.

به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.