نمادسازی پیشوایان بهائیت نشان بر چیست؟!

0

به گزارش ادیان نیوز؛ در بسیاری از گروه‌ها، انجمن‌ها، سازمان‌ها و حتی مکاتب و مذاهب، نمادهای زیادی وجود دارند و برای این نمادها که معمولاً توسط برخی از رؤسا، رهبران و پیروان آن‌ها طراحی شده، تفاسیر مختلفی بافته شده است.

اما واقعیت آن است که هیچکدام از ادیان توحیدی نمادی نداشته و هیچکدام از پیامبران الهی نیز نمادی را به عنوان نشان شریعت خود مطرح نساخته‌اند. از این‌رو نمادهایی مانند ماه و ستاره برای اسلام، که اکنون در برخی کشورهای اسلامی از آن استفاده می‌شود و نماد صلیب که مسیحیان از آن بهره می‌برند و مانند آن‌ها، اصالتی در آن ادیان ندارد و هیچکدام از اعتبار کافی برخوردار نیستند. چرا که هدف از ارسال پیامبران، ایجاد حس بندگی و نزدیکی به خداوند و نه نماد و حزب بازی بوده است.[۱]

آری؛ نماد تمام ادیان الهی چیزی جز ایمان و عمل صالح نمی‌باشد. این در حالیست که سران بهائیت به دنبال تشکیلاتی کردن فرقه‌ی خود، نمادهایی را طراحی کرده و برگزیده‌اند و با تفاسیر جذاب و تبلیغ این نمادها در قالب زیور آلات و اشیاء مختلف، سعی در ایجاد جاذبه‌های ظاهری برای مخاطبان خود دارند.

پی‌نوشت:
[۱]. همچنان که خدای تعالی در قرآن کریم فرموده است: «إِنَّ الَّذِینَ آمَنُوا وَالَّذِینَ هَادُوا وَالنَّصَارَىٰ وَالصَّابِئِینَ مَنْ آمَنَ بِاللَّهِ وَالْیَوْمِ الْآخِرِ وَعَمِلَ صَالِحًا فَلَهُمْ أَجْرُهُمْ عِنْدَ رَبِّهِمْ وَلَا خَوْفٌ عَلَیْهِمْ وَلَا هُمْ یَحْزَنُونَ [بقره/۶۲]؛ هر یک از مسلمانان و یهود و نصاری و صابئان (پیروان حضرت یحیی) که از روی حقیقت به خدا و روز قیامت ایمان آورد و نیکوکاری پیشه کند، البته آنها از خدا پاداش نیک یابند و هیچ گاه بیمناک و اندوهگین نخواهند بود».

اشتراک در خبرنامه
برای دریافت جدیدترین اخبار به طور مستقیم به صندوق ورودی خود وارد اینجا شوید.
هر زمان می‌توانید مشترک شوید

نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.