تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

ایران و عراق در فیلمی مشترک جنایات داعش را به تصویر می‌کشند

به گزارش ادیان نیوز به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ،«عبدالامیر الحمدانی» بعد از دیدار با حجت الاسلام  «غلامرضا اباذری» رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عراق با انتشار بیانیه ای گفت که در حوزه سینما در اندیشه ساخت یک فیلم مشترک با ایران با موضوع جنگ با گروه تروریستی داعش هستیم.

وی اضافه کرد که سینمای ایران فیلم های زیادی را تولید کرده و برخی از این فیلم های مهم مانند «محمد (ص)» و «به وقت شام» در عراق به روی پرده سینما رفته اند.

تاکنون در حوزه کار مشترک سینمایی بین ایران و عراق ایده های مختلفی مطرح شده که از جمله ساخت فیلمی با عنوان اربعین حسینی و همچنین الحشد الشعبی بوده و برخی از کارگردانان جوانان عراقی که در سال های اخیر آوازه بین المللی پیدا کرده اند مانند «محمد الدراجی» برای ساخت این گونه فیلم های مشترک اعلام آمادگی کرده اند.

وزیر فرهنگ، گردشگری و آثار تاریخی عراق در این دیدار همچنین برنامه همکاری مشترک که شامل اجرای یک اوپرای مشترک که تاریخ و فرهنگ دو کشور با سابقه ایران و عراق را به تصویر می کشد، ارائه کرد.

این برنامه همکاری مشترک مشتمل بر ۸ بند در زمینه همکاری فرهنگی مشترک است که بخشی از آن در برگیرنده برپایی دوره های آموزشی است و براساس بیانیه دفتر وزیر فرهنگ، گردشگری و آثار تاریخی عراق، به تایید رایزن فرهنگی ایران در عراق نیز رسیده است.

الحمدانی همچنین از اعزام یک هیات از ایران برای بررسی مرمت اثر تاریخی طاق کسرا که به «ایوان مدائن» نیز معروف است، در منطقه «مدائن» در جنوب بغداد خبر داد.

الحمدانی درادامه سخنان خود گفت:عراقی ها امیدوارند که با توجه به اینکه طاق کسرا یک اثر مهم از تاریخ ایرانی قبل از اسلام است، جمهوری اسلامی ایران در حفظ و مرمت این اثر مهم تاریخی همکاری کند.

انتهای پیام/

به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.