تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
The news is by your side.

«پول واحد برای کشور‌های اسلامی»؛ موضوع نشست مجمع جهانی تقریب مذاهب

به گزارش ادیان نیوز، محمد ناظمی اردکانی، معاون امور اجتماعی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی از برگزاری دومین نشست هم‌اندیشی اجرای راهبرد دیپلماسی وحدت جهان اسلام با حضور جمعی از رؤسا و اعضای هیأت مؤسس اتحادیه‌های جهانی تقریب نهاد، جمعی از نخبگان حوزوی و دانشگاهی و صاحب نظران تقریبی کشور، در روز دوشنبه ۲۹ مرداد در مجموعه فرهنگی تلاش خبر داد که آیت الله اراکی، دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی سخنران اصلی این نشست خواهد بود.

معاون امور اجتماعی مجمع جهانی تقریب، هدف از برگزاری این نشست را گفتگو پیرامون آخرین مسائل حول محور دیپلماسی وحدت دانست و خاطرنشان کرد: در این نشست که با توجه به تأکید مقام معظم رهبری بر دیپلماسی وحدت در حکم انتصاب آیت‌الله محسن اراکی، دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی برگزار خواهد شد، پیرامون موضوعاتی همچون «نقش رهبران احزاب و فعالان سیاسی در کاهش اختلافات قومی و مذهبی»، «حقوق اقلیت‌های مسلمان در کشور‌های غیرمسلمان»، «بحث و بررسی پیرامون پول واحد برای کشور‌های اسلامی»، «حذف دلار در مبادلات کشور‌های اسلامی» و «مقاومت و حمایت از قدس و انتفاضه سوم به عنوان محور وحدت» بحث و تبادل نظر خواهد شد.

ناظمی اردکانی گفت: این نشست با حضور شخصیت‌ها و نخبگان حوزوی و دانشگاهی همچون حجج اسلام ابوترابی فرد، مصباحی مقدم، محمدی عراقی، تقوی و آقایان مهدی زاهدی، سیدمحمد حسینی، حسین انواری و جمعی دیگر از اندیشمندان و صاحب نظران برگزار خواهد شد.

به خواندن ادامه دهید

گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.

این وب‌سایت برای بهبود تجربه شما از کوکی استفاده می‌کند. حدس می‌زنیم شما با این کار موافق هستید، اما در صورت تمایل می‌توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه