تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
The news is by your side.

تقویت همگرایی میان مذاهب و ادیان الهی در پیاده‌روی اربعین

به گزارش ادیان نیوز-ردنا، به نقل از روابط عمومی استانداری فارس، فرهاد امیدوار، مدیرکل حوزه استانداری فارس، ۱۳ مردادماه در دومین جلسه هماهنگی کمیته‌های تخصصی ستاد هماهنگی اربعین حسینی بر تشکیل کمیته‌ها و ارائه گزارش فعالیت‌های انجام گرفته به دبیرخانه ستاد اربعین استان تأکید کرد و از نظارت مستقیم بر این مراسم خبر داد.

وی افزود: مراسم پیاده‌روی اربعین فرصتی برای ترویج فرهنگ عاشورا و تقویت همگرایی بین مذاهب اسلامی و سایر ادیان الهی، افزایش قدرت نرم دین اسلام با ترویج اخلاق اسلامی است.

امیدوار همچنین از مسئولان و دست‌اندرکاران مربوط درخواست کرد در خصوص آنچه که مورد نیاز سفر زائران اربعین است از قبیل تدارک نیازمندی‌های بهداشتی، امکانات اقامتی و رفاهی و حمل و نقل، امنیت سفر، تهیه کالاهای فرهنگی متناسب جهت توزیع بین زائران، تبلیغ و اطلاع‌رسانی و سایر امور از هم اکنون پیش‌بینی و تدبیر شود تا بدون هیچ مشکلی این سفر معنوی به سر انجام برسد و اهداف آت تحقق یاید.

مدیرکل حوزه استانداری فارس همچنین بر برنامه‌ریزی رسانه‌ای در جهت تحقق اهداف و اصول حاکم بر مراسم اربعین برای پوشش مراسم نیز تأکید کرد.

وی در پایان از زائران درخواست کرد ضمن رعایت حداکثری اخلاق و توجه به حاکمیت قانون به عنوان برقرار کننده نظم و امنیت با رعایت قوانین و مقررات کشور عراق به حقوق مردم این کشور که میزبان زائران هستند احترام گذارند تا موجب تقویت برادری و مودت بین دو کشور شود.

به خواندن ادامه دهید

گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.

این وب‌سایت برای بهبود تجربه شما از کوکی استفاده می‌کند. حدس می‌زنیم شما با این کار موافق هستید، اما در صورت تمایل می‌توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه