باران شدید در مراسم عید قربان در بیرمنگام اختلال ایجاد کرد

ادیان نیوز/ برگزار کنندگان طی بیانیه ای اعلام کردند به دلیل پیش بینی باران شدید و ورزش باد، مراسم عید سعید قربان که قرار بود در پارک هیث در بیرمنگام انگلستان برگزار شود لغو شده است.

0

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه» درحالی که انتظار باران سنگین و وزش شدید باد در روز یکشنبه می رفت، جشن های بزرگ عید سعید قربان در پارک کوچک هیث در بیرمنگام انگلستان به دلیل نگرانی های آب و هوایی لغو شده است.

برگزارکنندگان اعلام کردند: پس از پیش بینی آب و هوایی تصمیم گرفتیم برگزاری مراسم نماز عید سعید قربان امسال در روز یکشنبه ۱۱ آگوست در پارک به دلیل بارش شدید باران و بادهای قوی امنیت ندارد.

وی در ادامه افزود: تکرار می کنم امسال مراسم عید برخلاف سال های گذشته در پارک برگزار نشده و در مسجد گرین لین و دیگر مساجد محلی به اقامه نماز می پردازیم.

گفتنی است این هشتمین سالی است که مراسم عید قربان با همکاری مسجد گرین لین و مرکز اجتماعی در بیرمنگام برگزار می شود. این مراسم ها که نخستین بار از سال ۲۰۱۲ آغاز شدند هر سال شاهد شمار رو به افزایشی از مسلمانان بوده و در سال نخست بیش از ۱۲ هزار نمازگزار در صفوف جماعت نماز ایستادند.

به گفته برگزار کنندگان، سال گذشته حداقل ۱۴۰  هزار نفر در این رویداد شرکت کدند و انتظار می رفت که امروز نیز جمعیت مشابهی در این پارک حضور یابند.

شاید دوست داشته باشید