بیش از ۳۰۰۰ فرانسوی از حج امسال جا ماندند

ادیان نیوز/ به گفته مسئول انجمن فرهنگی وحدت و برادری کشور فرانسه، به دلیل تاخیر در صدور روادید و همچنین سهل انگاری برخی از آژانس های مسافرتی، بیش از ۳۰۰۰ حاجی فرانسوی موفق به تشرف و انجام مناسک حج امسال نشدند.

0

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه»، به نقل از النشره مسئول انجمن فرهنگی وحدت و برادری فرانسه در مصاحبه با یکی از روزنامه های شهر پاریس اذعان داشت که امسال به دلیل تاخیر در صدور روادید و همچنین عدم مسئولیت پذیری برخی از آژانس های مسافرتی این کشور بیش از ۳۰۰۰ نفر از حجاج فرانسوی که واجد شرایط تشرف به حج امسال بودند از شرکت در این مراسم معنوی بازماندند.

آقای عمر دکر، مسئول این انجمن در ادامه افزود: کلیه مسئولیت این سهل انگاری در اعزام حجاج به مناسک حج امسال، متوجه دولت و مقامات مربوطه کابینه می باشد و شایسته است که حجاج بازمانده از حج امسال برای سال آینده بدون هیچ پیش شرطی در اولویت اعزام قرار گیرند.

لازم به ذکر است، یکی از دستاورد های مهم انجمن فرهنگی وحدت و برادری فرانسه در طی سال های اخیر کاهش دادن هزینه های حج برای حجاج فرانسوی بوده تا آنجا که در طی سه سال اخیر هزینه کامل حج برای هر حاجی فرانسوی از ۸۰۰۰ یورو به حدود ۴۸۰۰ یورو رسیده و این امر موجب شادی و رضایت جامعه مسلمانان فرانسه شده است.

شاید دوست داشته باشید