رئیس فراکسیون هوافضا و هوانوردی مجلس گفت: برای اینکه خودکفا شویم باید روی پای خود بایستیم و به جوانان و شرکت‌های دانش‌بنیان اجازه پیشرفت و حرکت داده شود.
زمان مورد نیاز برای مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش ادیان نیوز (ردنا)؛ اسفندیار اختیاری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به نقش خودباوری و جوانان در خودکفایی کشور گفت: در تحریم‌ها یک موضوع بسیار مهم است و آن این است که باید فعل، “ما می‌توانیم” را صرف کرد. چنانچه بخواهیم پیشرفت کنیم، بخش‌های متعددی باید روی پای خود بایستند و کار کند البته این به معنای تقابل با تعامل علمی و پژوهشی نیست. زیرا علم و پژوهش حد و مرز ندارد اما زمانی که به عمل تبدیل می‌شود و به فناوری می‌رسد نباید به جایی تکیه کرد. باید به شرکت‌های دانش‌بنیان و جوانان که در این فضا کار می‌کنند، احترام گذاشت، آنان را حمایت کرد و اجازه حرکت داد.

خوشبختانه در بحث هوافضا به کمک و همت جوانان، ایران خودکفا است

باید روی پای خود بایستیم

نماینده زرتشتیان در مجلس افزود: برای خودکفایی و رهایی از مشکلات تحریم و دادن حس مثبت و پیشرفت به ایرانیان، با کسب علم و دانش روز، باید دست بر روی زانو خود بگذاریم. البته این مسیر، مسیر بسیار سختی است ولی ایرانیان “زاده” روزهای سخت هستند. در این راه باید علم و دانش، به صورت کاربردی به کار گرفته شود و به جوانان و علاقممندانی که در این زمینه مشغول هستند، باید حمایت شوند و اجازه حرکت و پیشرفت داده شود.

خودکفایی در بخش وسیعی از هوافضا اتفاق افتاده است

رئیس فراکسیون هوافضا و هوانوردی مجلس با بیان اینکه در بخش هوافضا این خودکفایی، بصورت معناداری وجود دارد، تصریح کرد: همانگونه که در بحث هسته‌ای خودکفایی اتفاق افتاد درهوافضا نیز اینگونه است. به جوانان، دانشمندان و پژوهشگرانی که این زمینه فعال هستند، اجازه و امکانات داده شد تا حرکت کنند و خوب و ارزشمند نیز حرکت کردند به گونه‌ای که در بحث هوافضا، ساخت ماهواره انجام شد و ماهواره‌برهایی که ماهواره را در مدار قرار می‌دهند، ایرانی است. این شیوه باید در دیگر صنایع نیز بکار گرفته شود.

«کردار نیک تر» برتر از «کردار نیک» از نگاه قرآن کریم

صنعت هوانوردی را عمومی نکردیم

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: باید قبول کرد که در صنعت هوانوردی به اندازه کافی پیشرفت نکردیم. شاید مهمترین دلیل آن این باشد که صنعت هوانوردی، عمومی نشده است و کمتر به جوانان اجازه داده شده است که وارد این وادی شوند و نیازمند توجه ویژه است.

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: اجازه حرکت و حمایت و اهمیت دادن به جوانان در صنعت هوانوردی می‌تواند کمک کند تا در این زمینه نیز قدم‌های بلند و مثبت برداشته شود./

پایان پیام

 

  • منبع خبر : خبرگزاری خانه ملت