تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
The news is by your side.

آبرامیان: توقیف نفتکش انگلیسی کاملا قانونی است

یک عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی گفت: توقیف نفتکش انگلیسی بر اساس ضوابط بین‌المللی دریایی بوده است.

0

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ ژرژیک آبرامیان در خصوص توقیف نفتکش انگلیسی در تنگه هرمز توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، اظهار کرد: بر اساس آنچه می‌دانیم این کشتی قواعد دریایی بین‌المللی را در هنگام ورود به تنگه هرمز رعایت نکرده است و به همین دلیل سازمان بنادر و کشتیرانی هرمزگان بر اساس قوانین بین‌المللی برای جلوگیری از هرگونه ناهنجاری در مسیرهای کشتیرانی دستور توقیف آن را صادر کرده است.

وی با بیان اینکه توقیف کشتی انگلیسی کاملاً قانونی و مطابق با ضوابط بین‌المللی است، افزود: در اطلاعیه سپاه پاسداران هم دقیقاً به این نکات اشاره شده است. به هر حال آن چیزی که من فکر می‌کنم اتفاق افتاده این است که این موضوع می‌تواند در عین حالی که دلایل قانونی و قانع کننده داشته باشد، اما می‌تواند پاسخی به توقیف کشتی ایرانی در تنگه جبل الطارق باشد.

این عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی گفت: شاید با یک تذکر می‌شد این کشتی را به رعایت قوانین دریانوردی دعوت کرد، اما چون این کشتی، موقعیت‌یاب خود را خاموش کرده است و در مبادی تنگه هرمز از مسیر اشتباهی وارد شده که خطرآفرین بوده است بر اساس قوانین بین‌المللی این کشتی توقیف شده است.

آبرامیان ادامه داد: لندن با توقیف نفتکش ایرانی قصد یک نوع دزدی دریایی را داشت و همه می‌دانستند ایران نسبت به این حرکت انگلستان بی‌تفاوت نمی‌ماند. اما اگر بخواهیم این سؤال را مطرح کنیم که آیا توقیف نفتکش بریتانیایی از سوی ایران درست است یا خیر؟ باید جواب بدهیم صدرصد کار درستی است. به هر حال وضعیتی که هم‌اکنون در منطقه موجود است و تروریسم اقتصادی که نظام سلطه علیه ایران اسلامی به کار گرفته است و با اخبار دروغ سعی می‌کنند اهداف خود علیه ایران را پیش ببرند این حرکت ایران پاسخی است به این تروریسم اقتصادیِ استکبار و این پیام را می‌دهد که ایران تسلیم فشارها نمی‌شود و در برابر تحریم‌ها سر تسلیم فرود نمی‌آورد.

شاید دوست داشته باشید