شورای روابط اسلامی-آمریکایی که بزرگ ترین سازمان مدافع حقوق مسلمانان در آمریکا است از همه دولت های محلی خواست تا همه نمادهای کنفراسیونی را از اماکن عمومی جمع آوری کنند.
زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش ادیان‌نیوز (ردنا) به نقل از «finance.yahoo»،شورای روابط اسلامی-آمریکایی که بزرگ ترین سازمان مدافع حقوق مسلمانان در آمریکا است از همه دولت های محلی خواست تا همه نمادهای کنفراسیونی را از اماکن عمومی جمع آوری کنند.

این درخواست در دومین سالگرد حملات تروریستی مرگبار سال ۲۰۱۷ میلادی که تظاهرکنندگان ضد نژادپرستی را در «شارلوتسویل» واقع در ایالت ویرجینیای آمریکا هدف قرار داده بود، مطرح شد.

این در حالی است که همچنین تروریسم سفید و نژادپرستی،اسلام هراسی،لفاظی ها و خشونت های ضد مهاجرتی در آمریکا به شدت در حال افزایش است.

شورای روابط اسلامی-آمریکایی برای مقابله با این پدیده خواستار حذف همه بناها و نمادهای دولتی شده که کنفدراسیونی هستند.

«نهاد عواض»،مدیر اجرایی شورای روابط اسلامی-آمریکایی در این باره گفت: «نمادهای کنفدراسیونی که نمادهایی از برتری طلبی سفیدپوستان هستند،لکه ننگی بر روی گذشته و حال مردم آمریکا هستند و باید برداشته شوند.»

وی افزود: «اگر می خواهیم جامعه ای داشته باشیم که در آن همه ادیان و افراد با پیش زمینه های مختلف دارای حقوق و احترام یکسان باشند باید دست از برتری طلبی برداریم و در همین راستا باید نمادهای کنفدراسیونی از مکان های عمومی حذف بشوند.»

عواض همچنین گفت: «این نمادها در حقیقت نماد افرادی است که تلاش کردند برای حفظ برده داری و برتری طلبی سفیدپوستان دست به تخریب کشور بزنند.»

شورای روابط اسلامی-آمریکایی،افزایش بی سابقه تعصباتی که مسلمانان آمریکا،مهاجران و اعضای گروه های اقلیت را از زمان انتخاب «دونالد ترامپ»،رئیس جمهوری آمریکا هدف قرار داده،ارائه کرده است.

پایان خبر/

  • منبع خبر : خبرگزاری شبستان