مشاور مسلمان زندان ایالتی نیویورک از تبعیض ضداسلامی در محیط کار شکایت کرد

0

به گزارش ادیان‌نیوز (ردنا)  مشاور مذهبی مسلمانی که در محل کارش در زندان ایالتی نیویورک آمریکا حجاب اسلامی به سر می کرد، گفته که با آزار و اذیت ضدمسلمانی زیادی از سوی سرپرستش مواجه شده و وی تلاش زیادی برای بیرون راندن او از آن محل به کار بسته است.

براساس شکایت نامه ای که شورای روابط اسلامی آمریکایی (کایر) به نمایندگی از این مشاور مذهبی مسلمان روز سه شنبه به اداره تبعیض در اشتغال فدرال و ایالتی ارائه داده است، این سرپرست به بانوی مسلمان گفته است: من برایم سخت است به زنی که موهایش را می پوشاند احترام بگذارم!

فرد شاکی درسال ۲۰۱۳ به عنوان مشاور مسلمان نیمه وقت در مرکز اصلاح و تربیت آلبیون ، بزرگترین زندان برای زنان در ایالت غربی نیویورک مشغول به کار شده است. وی در آنجا مشغول به کار بود  تا اینکه سال گذشته به دلیل وضعیت نابهنجار کاری مجبور به استعفا گردید.

دشمنی رئیس وی با این اظهار نظرها در سال ۲۰۱۴ آغاز شد، وی در سال های بعد توسط معاون سرپرست برنامه ها و تعدیل به دروغ به سوءاستفاده از ساعات کاری متهم شده است. این درحالی است که او تنها سعی داشته برای شرکت در نماز جمعه وقت بگذارد. رفتارهای این سرپرست اسلام هراس بارها مانع کار وی شده و او با فرستادن ایمیل به همکارانش، سعی در اخراج این بانوی مسلمان را داشته است. او حتی چندین بار به حذف آیاتی از قرآن مجید از زندان زنان درخواست داده است. حاضر نبوده کفش هایش را هنگام ورود به نمازخانه بانوان دربیاورد و اجازه پهن کردن سجاده را نیز هنگام نمازها نمی داده است.

این مشاور مسلمان ابراز کرده با وجودی که بارها علیه وی شکایت کردم اما مشکلات برطرف نشدند. و وی درد و رنج روانی و احساسی زیادی به وجود آورده است.

پایان خبر/

شاید دوست داشته باشید