شیخ خضرمی وان و هیات همراه با حضور در بعثه مقام معظم رهبری درمکه مکرمه با حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی دیدار و گفت وگو کرد.

به گزارش ادیان نیوز (ردنا)، پایگاه اطلاع رسانی حج نوشت: در این دیدار که چند تن از مسئولان بعثه مقام معظم رهبری نیزحضور داشتند سرپرست حجاج ضمن ابراز خرسندی از دیدار با جمعی از شیعیان و دوستداران اهل بیت در سنگال، اظهار داشت: حج  و حضور مسلمانان از سراسر جهان در سرزمین وحی ظرفیت ممتاز و فوق العاده ای است که در هیچیک از ادیان نمونه آن وجود ندارد.
نماینده ولی فقیه در امور حج وزیارت همچنین عبادت و پرستش خداوند و بندگی در مقابل ذات اقدس الهی را ازاهداف خلقت انسان ذکر کرد و گفت: مسیری را که حضرت ابراهیم و پیامبر رحمت ترسیم کرده اند شیفتگان و علاقمندان ازسراسر جهان را تا به امروز برای زیارت خانه خدا و انجام مناسک حج به این سرزمین می کشاند.
وی با بیان اینکه حکمت این اجتماع شکوهمند را نمی توان صرفا انجام اعمال و مناسک حج دانست، افزود: در آیات شریفه منافع دنیوی و اخروی حج ذکر شده است که عبادت و بندگی از منافع اخروی آن می باشد و آنچه که به جهان اسلام رونق و انرژی می بخشد جزء منافع دنیوی است.
حجت الا سلام والمسلمین نواب با اشاره به مشکلاتی و درگیری هایی که بین مسلمانان وجود دارد، تصریح کرد: ازظرفیت حج میتوان برای یافتن راهکارهایی که به  آرامش و دوستی در جهان اسلام بیانجامد، بهره برد.
در این دیدار شیخ خضرمی وان نیز اظهار داشت: ما هم معتقدیم که مسلمانان در حج گردهم می آیند تا ازمنافع آن بهره مند شوند.
نائب رئیس مجلس علمای اهل بیت سنگال با اشاره به اینکه حج می تواند محبت و دوستی میان مسلمانان را تقویت کند، افزود: نشر مکتب اهل بیت از ثمرات جمهوری اسلامی ایران است و این نظام با مواضع ثابت و حکیمانه رهبری درحال پیشرفت است.
در ادامه این دیدارچند تن ازاعضای مجلس علمای اهل بیت سنگال درباره فعالیت های مراکز تحت مدیریت خود در شهرهای مختلف این کشور گزارش دادند و از خدمات فراوانی که جمهوری اسلامی ایران به مسلمانان ارائه می دهد، تقدیر کردند.
نماینده ولی فقیه نیز درپایان این دیدار آثار مثبت  این رفت و آمدها و گفت و شنودها را در مسیر خدمت به دین و اهل بیت یادآور شد و افزود: بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج وزیارت آمادگی دارند تجربیات خود در حوزه حج را با هدف هم افزایی در این حوزه به سنگال انتقال دهند.

  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی حج