زمان مورد نیاز برای مطالعه: 3 دقیقه اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت کشور در بیانیه‌ای ضمن اعلام همبستگی ۴۰۰۰ مؤسسه قرآنی کشور خواستار اجرای مفاد بیانیه شورای عالی انقلاب فرهنگی درخصوص ادغام اتحادیه‌های قرآنی شدند.

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 3 دقیقه

به گزارش ادیان نیوز (ردنا) از خبرگزاری فارس؛ اعضای اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت کشور پس از برگزاری دومین نشست مجمع اتحادیه که در اردبیل برگزار شد بیانیه‌ای به شرح ذیل صادر کردند.

«وحدت عمومی مردم، مظهر فضل الهی و پربرکت‌ترین سرمایه ملت ماست».

مقام معظم رهبری (مدظله العالی)

یکی از بازوهای توانمند در جبهه فرهنگی برای رسیدن به قلل پرافتخار اهداف گام دوم انقلاب، به‌ ویژه در عرصه اخلاق و معنویت، تشکیلات سامان‌یافته و منسجم قرآنی مردمی کشور است. در این راستا اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت کشور و اتحادیه‌های قرآنی استان‌ها با به‌کارگیری چهره‌های برتر قرآنی و اساتید باسابقه در حوزه‌های قرآنی و جهادی و با هدف ترویج فرهنگ قرآنی، با هدایت و راهبری بیش از ۴۰۰۰ مؤسسه قرآنی، به عنوان گسترده‌ترین نهاد قرآنی مردمی است که رسمیت تشکیلات آن به تصویب شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور و شورای عالی انقلاب فرهنگی رسیده است.

بر این اساس، اعضای هیئت‌مدیره اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت کشور و مدیران عامل اتحادیه‌های استانی شرکت‌کننده در دومین نشست تخصصی فصلی خود در استان اردبیل، موارد زیر را جهت استفاده از ظرفیت عظیم مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت کشور اعلام می‌دارد:

۱- بار دیگر ضمن حمایت قاطع از بیانیه ششم مردادماه سال ۱۳۹۸ دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی درخصوص پایان دادن به موضوع ادغام اتحادیه‌های قرآنی و تبعیت از مفاد مطروحه آن، درخواست می‌شود مراحل عملیاتی این بیانیه هر چه سریع‌تر توسط مسئولین مربوطه پیگیری و اجرایی شود.

۲- با عنایت به تخصصی بودن موضوعات و فعالیت‌های قرآنی و عدم سنخیت تشکل‌های قرآنی مردمی با هیئت رسیدگی به امور مراکز فرهنگی و هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی (مطروحه در بیانیه ادغام اتحادیه توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی) و لزوم اتحاد و هماهنگی در تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی در حوزه فعالیت‌های تشکل‌های قرآنی مردمی، خواستار تدبیر لازم جهت واگذاری مسئولیت صدور مجوز فعالیت اتحادیه‌های استانی و کشوری و نظارت بر عملکرد آن‌ها به هیئت هماهنگی امور مؤسسات فرهنگی قرآن و عترت(ع) مصوبه شورای توسعه فرهنگ قرآنی که متشکل از نمایندگان قرآنی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان تبلیغات اسلامی و دبیرخانه شورای توسعه فرهنگ قرآنی است، می‌باشیم.

مخالفت با ساخت بزرگ‌ترین مسجد در شمال ایتالیا

۳- تک‌تک اعضای خانواده تشکیلات قرآنی مردمی کشور خواهان اتحاد، همبستگی، انسجام با استفاده از حداکثر ظرفیت‌ها و تمسک به حبل‌الله‌المتین قرآن کریم بوده و هستند و هرگونه تفرقه و خروج از مصوبات قانونی را مغایر با تعالیم منوّر قرآن حکیم دانسته و برخورد قاطع با قانون شکنان در این زمینه را از مبادی قانونگذار و دستگاه‌های ناظر بر تشکیلات قرآنی کشور خواستارند.

۴ – با توجه به ظرفیت ویژه و فعالیت‌های جهادی و انقلابی مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت در سراسر کشور، ضمن اعلام آمادگی برای حضور گسترده و فعال در عرصه های مختلف قرآن و عترت کشور و کمک به رفع خلأهای موجود در این زمینه خواستار واگذاری فعالیت‌ها و برنامه‌های قرآن و عترت دستگاه‌ها، نهادها و سازمان‌های دولتی به‌ویژه معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان اوقاف و امور خیریه، سازمان تبلیغات اسلامی، وزارت آموزش و پرورش و مراکز آموزش عالی و … به تشکیلات قرآنی مردمی هستیم.

۵- در راستای تحقق فرمان اخیر مقام معظم رهبری (حفظه الله) مبنی بر همگانی شدن فعالیت و روحیه جهادی و خدمت‌رسانی، اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت کشور به همراه اتحادیه‌های استانی و هزاران مؤسسه و تشکل‌های قرآنی، مردمی آمادگی خود را برای ساماندهی و حضور فعال در عرصه خدمت‌رسانی به مردم و به‌ویژه مناطق محروم و وارد شدن در عرصه جهادی قرآنی اعلام می‌دارند.

در پایان با آرزوی سلامتی و طول عمر مقام معظم رهبری (مدظلله العالی)، عزت و سرافرازی یکایک خدمتگزاران به ساحت مقدس قرآن کریم و اهل بیت عصمت و طهارت(ع) را از درگاه ایزد منان خواستاریم».

والسلام علیکم و رحمه‌‌الله و برکاته

اعضای هیئت‌مدیره اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت کشور

و مدیران عامل اتحادیه‌های استانی

انتهای پیام/