پاسخ به حملات رژیم اسرائیل، واجب شرعی و انسانی است

ادیان نیوز/ انجمن علمای یمن از واکنش حزب الله لبنان به رژیم غاصب صهیونیستی استقبال کرد و پاسخ به این رژیم غاصب را واجب شرعی و انسانی دانست و به عملیات بسیج مردمی عراق علیه اسرائیل تبریک گفت.

0

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه»، انجمن علمای یمن در بیانیه خود به مناسبت آغاز سال هجری قمری، خواستار کنار گذاشتن کینه ها، خود خواهی ها، فرقی گرایی و دوری از منافع حزبی و مذهبی شد و بر مقدم دانستن مصلحت اسلام بر سایر منافع تاکید کرد.
لزوم درس گیری از ابعاد مناسبت های دینی
علمای یمن بر اهمیت استفاده از درس ها، عبرت ها و ابعاد مناسبت های دینی به ویژه هجرت نبوی تاکید کردند و بیان داشتند: هجرت نبوی با شخصیت حضرت رسول اکرم (ص) و رسالت الهی آن حضرت در آزادی بشریت از دست طاغوت و استکبار در ارتباط است.
حوادث جنوب یمن بخشی از طرح صهیونیستی در منطقه است
این انجمن با اقدامات رژیم آل سعود و امارات به عنوان مزدوران آمریکا و اسرائیل در توطئه، ارتکاب جنایت بمباران و کشتار مردم یمن، قاطعانه مخالفت کرد و حوادث جنوب یمن را بخشی از طرح صهیونیستی در منطقه دانست که تلاش می کند آن را تجزیه و اشغال کند و سپس ثروت های آن را به غارت ببرد و بر آن حکومت کند.
علمای یمن در بخش دیگر بیانیه بر مقابله با اقدامات ظالمانه و بمباران جنوب یمن توسط امارات تاکید و اشاره کردند: فریب خوردگان بیدار شوند و با بازگشت به راه درست و تصحیح موضع گیری ها برای بیرون راندن اشغالگران تلاش کنند.
انجمن علما از اقدام رهبری انقلاب و دولت نجات ملی در تشکیل گروهی برای برطرف کردن اختلافات و حفظ وحدت، همبستگی و برادری ملت یمن قدردانی کرد و آن را فرصتی برای بازگشت فریب خوردگان دانست.
علمای یمن به شدت بمباران اسرای فریب خورده توسط متجاوزان سعودی محکوم کردند و گفتند: متجاوزان علی رغم خدماتی که این اسرا به آن ها ارائه دادند، به شکل وحشیانه و هولناک آنان را مورد هدف قرار داد، لذا این جنایت باید درس عبرتی برای تمامی فریب خوردگان ائتلاف سعودی باشد تا موضع خود را تغییر داده و در مقابل متجاوزان و مزدوران آن بایستند.
پاسخ به رژیم اسرائیل، واجب شرعی و انسانی است
انجمن  علمای یمن در پایان از واکنش حزب الله لبنان به رژیم غاصب صهیونیستی استقبال کرد و پاسخ به این رژیم غاصب را واجب شرعی و انسانی دانست و به عملیات بسیج مردمی عراق علیه اسرائیل تبریک گفت.

شاید دوست داشته باشید