تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

آماده سازی حرم امام حسین(ع) برای مراسم ویژه «هروله کنان» + عکس

آستان مقدس امام حسین(علیه السلام) برای مراسم ویژه «رکضه طویریج»(هروله کنان) در حرم امام حسین(ع) در ظهر عاشورا آماده می شود.

به گزارش ادیان نیوز (ردنا) از خبرگزاری شبستان به نقل از رادیو الروضه، حاج «کریم الانباری» رئیس بخش حفاظت و صیانت در آستان مقدس امام حسین(علیه السلام)، گفت:  این آستان آماده سازی ورودی های اصلی صحن حسینی(علیه السلام) را آغاز کرده و آن را برای مراسم میلیونی رکضه طویریج(هروله کنان) با خاک مفروش کرده است.

الانباری گفت: این بخش به همراه همه نیروهای خود؛ ورودی های اصلی صحن حسینی (ع) را برای ورود و خروج میلیون ها زایر عزاداری آماده می کند تا از برخورد زایران عزادار هنگام انجام مراسم میلیونی معروف به رکضه طویریج (هروله کنان) جلوگیری شود.

 

در همین حال، مهندس«عبدالحسن محمد مظلوم» گفت: واحد ساخت متعلق به بخش حفاظت و صیانت آستان مقدس امام حسین(علیه السلام)، به مفروش کردن ورودی های اصلی صحن حسینی را با خاک و مرتب کردن اقدام کرده است.

مظلوم افرود: این ورودی ها شامل دو ورودی باب القبله و باب الرجاء و خروجی ها شامل چهار خروجی باب قاضی الحاجات، باب الشهداء، باب الکرامه و باب السلام است.

 

رکضه طویریج نوعی عزاداری است که عزاداران حسینی با پای برهنه به صورت هروله و با زدن دست بر سر و صورت، خودشان را به حرم اباعبدالله الحسین(علیه السلام) می رساند. این مراسم قبل از نماز ظهر و عصر از منطقه طویریج آغاز می شود.

پایان پیام/۴۴

به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.