تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

جزئیات طرح صحن عقیله زینب(ع) در کربلای معلی

آستان مقدس امام حسین(علیه السلام) از میزان عملیات ساخت و ساز در طرح صحن عقیله زینب(علیها السلام) پرده برداشت.

به گزارش ادیان نیوز (ردنا) از خبرگزاری شبستان به نقل از رادیو الروضه، مهندس «حسین رضا مهدی» رئیس بخش طرح های مهندسی و فنی آستان مقدس امام حسین(علیه السلام)، گفت: نسبت کل عملیات ساخت و ساز در این طرح به ۳۷ درصد رسیده است، اما عملیات در سازه های بتونی به بیش از ۷۵ درصد و عملیات حفاری و خاکبرداری به ۱۰۰ درصد رسیده است.

حسین رضا مهدی ادامه داد:  عملیات در تل الزینبی برای پی ریزی و سازه های بتونی در اطراف آن ادامه دارد.

 

رئیس بخش طرح های مهندسی و فنی آستان مقدس امام حسین(علیه السلام) افزود: این عملیات در منطقه خدمیه که مساحت آن به ۳۶ هزار متر مربع می رسد، به طور کامل پایان یافته است.  این عملیات ساخت و ساز در این مطنقه شامل ۶۰۰ واحد بهداشتی – درمانی، بازار الزینبیه و میهمانسراست.

وی گفت: این طرح بزرگترین طرح عمرانی و توسعه صحن امام حسین (علیه السلام) برای گنجاندن تعداد بی شماری از زایران است . مساحت این طرح بیش از ۵۲ هزار متر مربع  است.

 

مهدی تاکید کرد: در این طرح از جدیدترین فنآوری ها برای کنترل آب های زیرزمینی و سامانه کنترل حرکت گرد و غبار ها استفاده شده است.

هزینه طرح، صحن عقیله به ۵۰۰ میلیون دلار می رسید و نیکوکاران مشتاق امام حسین(علیه السلام) به این طرح کمک کردند.

پایان پیام/۴۴

به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.