زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه آستان مقدس امام حسین(علیه السلام) از میزان عملیات ساخت و ساز در طرح صحن عقیله زینب(علیها السلام) پرده برداشت.

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش ادیان نیوز (ردنا) از خبرگزاری شبستان به نقل از رادیو الروضه، مهندس «حسین رضا مهدی» رئیس بخش طرح های مهندسی و فنی آستان مقدس امام حسین(علیه السلام)، گفت: نسبت کل عملیات ساخت و ساز در این طرح به ۳۷ درصد رسیده است، اما عملیات در سازه های بتونی به بیش از ۷۵ درصد و عملیات حفاری و خاکبرداری به ۱۰۰ درصد رسیده است.

حسین رضا مهدی ادامه داد:  عملیات در تل الزینبی برای پی ریزی و سازه های بتونی در اطراف آن ادامه دارد.

 

رئیس بخش طرح های مهندسی و فنی آستان مقدس امام حسین(علیه السلام) افزود: این عملیات در منطقه خدمیه که مساحت آن به ۳۶ هزار متر مربع می رسد، به طور کامل پایان یافته است.  این عملیات ساخت و ساز در این مطنقه شامل ۶۰۰ واحد بهداشتی – درمانی، بازار الزینبیه و میهمانسراست.

وی گفت: این طرح بزرگترین طرح عمرانی و توسعه صحن امام حسین (علیه السلام) برای گنجاندن تعداد بی شماری از زایران است . مساحت این طرح بیش از ۵۲ هزار متر مربع  است.

 

مهدی تاکید کرد: در این طرح از جدیدترین فنآوری ها برای کنترل آب های زیرزمینی و سامانه کنترل حرکت گرد و غبار ها استفاده شده است.

هزینه طرح، صحن عقیله به ۵۰۰ میلیون دلار می رسید و نیکوکاران مشتاق امام حسین(علیه السلام) به این طرح کمک کردند.

پایان پیام/۴۴