تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
The news is by your side.

جایزه بنیاد ملی آلمان به طرح و اجرای پروژه یوما (پروژه‌ای برای یهودیان و مسلمانان) تعلق گرفت

0

به گزارش ادیان نیوز (ردنا)، شورای مرکزی مسلمانان آلمان جایزه بنیاد ملی آلمان در سال ۲۰۱۹ را از آن خود کرد. این جایزه که به دلیل طرح و اجرای پروژه یوما (پروژه‌ای برای یهودیان و مسلمانان) به شورای مرکزی مسلمانان اهدا شده است، ۲۰ هزار یورو ارزش دارد. این جایزه سوم سپتامبر سال جاری توسط فرانک اشتاین مایر، رئیس‌جمهور دولت فدرال به مسئولان شورای مرکزی مسلمانان آلمان اهدا شد.

شورای مرکزی مسلمانان در سال ۲۰۱۶، ایده اجرای پروژه‌ یوما( پروژه‌ای برای یهودیان و مسلمانان) را مطرح کرد. هدف این پروژه، مقابله با یهودی‌ستیزی، محافظت از دانش‌آموزان و دانشجویان در مقابل تئوری‌های توطئه و تعصبات جامعه و همچنین مقابله با اقدامات خشونت‌آمیز علیه گروه‌های دینی است. این پروژه همچنین شرایط همکاری میان مساجد، کنیسه‌ها، کلیساها و مدارس آلمان را فراهم می‌کند. در خلال این پروژه، جلساتی برای آشنایی بیشتر میان جوانان یهودی و مسلمان برگزار می‌شود. در این جلسات، جوانان علاقمند با شباهت‌ها و مبانی هر دو دین آشنا می‌شوند و این امکان را دارند تا اطلاعات خود را درباره این ادیان افزایش دهند.

توماس میرو، رئیس هیات مدیره بنیاد ملی آلمان درباره انتخاب این پروژه به عنوان ایده برتر ملی در سال ۲۰۱۹ گفت: این ایده از سال ۲۰۱۶، باعث ترویج همزیستی میان جوانان مسلمان و یهودی شده است و ما می‌خواهیم که با حمایت از این پروژه به پیشرفت آن کمک کنیم.

همچنین حمزه وردمان، مدیر پروژه یومو(یهودیان و مسلمانان آلمان) و عضو هیات مدیره شورای مرکزی مسلمانان در آلمان و همچنین دیانا سندلر، رئیس جامعه یهودیان در منطقه بارنیم در این باره گفتند: ما از کسب این جایزه از سوی بنیاد ملی آلمان بسیار خوشحالیم. پروژه ما در سطح اروپا بی‌نظیر است. در این پروژه، گروه‌های مستعد و خلاق مسلمان، یهودی و جوانانی از شمال آفریقا دور یکدیگر جمع شده‌اند و شرایط خوبی برای همکاری میان پیروان ادیان به وجود آمده است.

شاید دوست داشته باشید