ورود «دین در دنیای مدرن» به بازار نشر

0

به گزارش ادیان نیوز (ردنا)، کتاب «دین در دنیای مدرن، از کلیساهای جامع تا آیین های دینی» نوشته استیو بروس و با ترجمه فیاض قرائی به همت گروه حکمت و کلام جدید پژوهشکده اسلام تمدنی، توسط پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی منتشر شد.

بنابر این گزارش، در چکیده این کتاب آمده است:

استیو بروس در سال ۱۹۴۵ در شهر ادینبورو (Edinburgh) در اسکاتلند زاده شد. او در مدرسه ملکه ویکتوریا (Queen Victoria School) در اسکاتلند تحصیل کرد و سپس رشته جامعه ‌شناسی و مطالعات دینی را در دانشگاه استرلینگ (University of Stirling) برگزید و موفق به دریافت مدرک فوق لیسانس در سال ۱۹۷۶ و اخذ مدرک دکترا در سال ۱۹۸۰ از این دانشگاه شد. وی میان سال‌های ۱۹۷۸ تا ۱۹۹۱ در دانشگاه کوئینز (University of Queens) بلفاست در ایرلند شمالی مشغول تدریس بود. او از سال ۱۹۹۱ تا کنون، استاد دارای کرسی تدریس در دانشگاه آبردین (University of Aberdeen) اسکاتلند است. استیو بروس، جامعه‌ شناس و  دین‌ پژوهی پرآوازه در سطح جهانی است و آثار متعددی پیرامون نقش دین در دنیای مدرن، رابطه میان دین و سیاست و …، با رویکردی آینده‌ پژوهانه نسبت به دین، دارد.

این کتاب نیز اثری برجسته در همین راستا، در پژوهش‌ های دینی معاصر و در آینده ‌پژوهی ادیان، با نگاهی جامعه ‌شناسانه است.

این کتاب به مباحثی چون مبانی نوگرایی، امر ماوراءالطبیعه، ارتباط دین با نژاد و تحول اجتماعی، خداباوری آمریکا، ادیان جدید دهه ۱۹۷۰ و … می‌ پردازد.

پایان پیام/ ک

اشتراک در خبرنامه
برای دریافت جدیدترین اخبار به طور مستقیم به صندوق ورودی خود وارد اینجا شوید.
هر زمان می‌توانید مشترک شوید

نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.