اعتراض انجمن علمای یمن به بازداشت یکی از علمای این کشور هنگام بازگشت از حج

0

ادیان نیوز/ انجمن علمای یمن با صدور بیانیه ای گفت: از اقدام حزب الاصلاح یمن در بازداشت خودسرانه شیخ یحیی الدیلمی عضو هیئت عالی انجمن علما و فواد محمد فاخر رفیق وی در استان مأرب به هنگام بازگشت از مکه مطلع است و نسبت به آن بسیار نگران می باشد.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه»، انجمن علمای یمن با صدور بیانیه ای گفت: از اقدام حزب الاصلاح یمن در بازداشت خودسرانه شیخ یحیی بن الحسین الدیلمی عضو هیئت عالی انجمن علما و فواد محمد فاخر رفیق وی در استان مأرب به هنگام بازگشت از مکه و ادای فرضه حج مطلع است و نسبت به آن بسیار نگران می باشد.
علمای یمن تاکید کرد این اقدام کینه توزانه حزب الاصلاح با ارزش های اسلام و مبانی والای آن در تناقض است و این حزب با این کار حرمت ماه حرام، حرمت حاجی، حرمت مسلمان، حرمت عالِم، حرمت انسان بی گناه و حرمت قرآن کریم را شکسته و هتاکی کرده است.
خواستار آزادی فوری شیخ الدیمی و رفیق اش هستیم
انجمن علمای یمن حزب الاصلاح را مسئول هرگونه تعرض و آسیب به شیخ الدیلمی و رفیقش می داند و از مسئولین می خواهد این دو را فوراً آزاد کند و کسانی که پیشتر ربوده است را نیز آزاد نماید.
این انجمن با اشاره به اینکه اینگونه اقدامات بزدلانه تنها بر پیچیدگی و آشفتگی امور می افزاید، از عقلای حزب الاصلاح و مسئولین امنیت استان مأرب خواست این مسئله را با عقل و حکمت بررسی کرده و برای اصلاح امور تلاش نمایند.
دیگر ادامه جنگ، فشار و محاصره به مصلحت نیست
علمای یمن در ادامه تصریح کردند: همگی می دانند که دیگر ادامه جنگ، فشار و محاصره به مصلحت نیست و هیچ فایده ای برای همگی ندارد، لذا بهترین راه حل بازگشت به صلح و ارسال پیام های دوستی و داشتن رفتار حسنه با یکدیگر است؛ چرا که همگی می دانند که همه ما در دایره تعرض دشمنان یمن یعنی آمریکا، اسرائیل و نوچه های آنان در منطقه هستیم.
وظیفه کنونی همگی بستن عهد برادری ایمانی و محبت اسلامی است
انجمن علما بیان داشت: وظیفه کنونی این است که همگی به بستن عهد برادری ایمانی و محبت اسلامی، گسترش ارزش هایی مثل محبت، مدارا و صلح روی بیاورند تا راه را در برابر طمع ورزی های متجاوزان سعودی و اماراتی و حامیان آن ببندند.
علمای یمن در پایان تاکید کردند: این بیانیه حجتی است بر تمامی کسانی که با صلح، توقف جنگ و رفع محرومیت از ملت یمن مخالفت می کند و به اقدامات خودسرانه علیه ملت ادامه می دهد تا به مستکبرین خدمت کرده باشد.

اشتراک در خبرنامه
برای دریافت جدیدترین اخبار به طور مستقیم به صندوق ورودی خود وارد اینجا شوید.
هر زمان می‌توانید مشترک شوید

نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.