تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

عقب نشینی پاکستان از دستور اجرای حجاب در مدارس

مقامات پاکستانی در شمال غرب به علت اعتراض های گسترده شبکه های اجتماعی دستور حجاب اجباری در مدارس را لغو کرد.

به گزارش ادیان نیوز (ردنا) از خبرگزاری شبستان به نقل از مصادر نیوز، مقامات ایالت خیبر پختونخوا در شمال غرب پاکستان، تصمیم لزوم پوشش حجاب برای دانش آموزان مدارس را پس از مخالفت جامعه مدنی و جنجال در شبکه های اجتماعی لغو کرد.

مسئولان آموزش و پرورش در پیشاور مرکز ایالت خیبر پختونخواوا هفته گذشته اعلام کردند که همه دانش آموزان دختر مدارس باید روبنده و چادر داشته باشند تا از آزار و اذیت و اقدامات غیراخلاقی در امان باشند. اما این مسئله با واکنش گسترده فعالان اجتماعی رو به رو شد.

 

پیش از لغو تصمیم حجاب اجباری، «ضیاء الله بانجاش» وزیر آموزش منطقه ای گفته بود: این تصمیم برای حمایت از دختران جوان اتخاذ شد تا مورد آزار و اذیت قرار نگیرند، زیرا ما می خواهیم دختران جوان احساس امنیت کند.

همچنین «شوکت یوسف زی» وزیر اطلاعات ایالت خیبر پختونخواوا در این باره گفته بود: اتخاذ تصمیم پوشش حجاب برای دانش آموزان یک وظیفه شرعی و سنت فرهنگی است، اما نمی توان کسی را مجبور را به اجرای این تصمیم کرد.

 

فعالان حقوق بشر و اعضای جامعه مدنی و کاربران شبکه های اجتماعی  نسبت به این برنامه اعتراض کردند و این حکم را یادآور حضور طالبان در این کشور دانستند.

پایان پیام/۴۴

به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.