خبری تحلیلی ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

مسلمان باقیمانده در روهینگیا با خطر جنایات جنگی روبرو هستند

براساس گزارشی که کارشناسان سازمان ملل ارائه داده اند ۶۰۰ هزار مسلمان باقی مانده که کماکان در روهینگیا به سر می برند با خطر جدی جنایات جنگی و کشته شدن روبرو هستند.

به گزارش خبرگزاری مهر، تلاش هایی که در ماه های گذشته بواسطه کشورهای متفاوت از جمله چین برای بازگرداندن آوارگان روهینگیا از بنگلادش به کشور خود صورت گرفت، متاسفانه با شکست روبرو شد و با وجود تعهداتی که دولت میانمار برای بازگرداندن صلح آمیز آوارگان میداد، هیچکدام از این افراد حاضر به بازگشت بدون دریافت حق شهروندی نشدند.
در واقع این افراد بازگشت بدون داشتن حق شهروندی به میانمار را مصادف با کشته شدن می‌دانند. شاید این موضوع برای بسیاری از افراد غیر قابل باور است، ولی طی گزارشی که کارشناسان و بازرسان سازمان ملل ارائه داده‌اند، بازگرداندن آوارگان روهینگیا به میانمار غیر ممکن و حتی خطرناک بنظر میرسد. براین اساس ۶۰۰ هزار مسلمان باقی مانده که کماکان در روهینگیا به سر می برند با خطر جدی جنایات جنگی و کشته شدن روبرو هستند.
همچنین در این گزارش که روز پنجشنبه توسط کارشناسان سازمان ملل به این سازمان در ژنو ارائه شده است، تاکید دارد که دولت میانمار از طرفی قول می‌دهد تا به صورت سالم و بدون خطر آوارگان روهینگیا را به داخل کشور باز دارد ولی این در حالی است که هنوز هم این دولت در حال جنایت و از بین بردن شواهد و پاکسازی مدارک و عدم صدور مجوز برای بازرسی از این منطقه است.

به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.