دارالقرآن کریم آستان مقدس امام حسین، همایش قرآنی «عاشوراء و قرآن کریم » را در مالی برگزار کرد.

به گزارش ادیان نیوز (ردنا) از خبرگزاری شبستان به نقل از رادیو الروضه، همایش علمی قرآنی با عنوان «عاشوراء و قرآن کریم» به همت دارالقرآن کریم درآستان مقدس امام حسین( شعبه کشور مالی) با حضور شخصیت های دینی و دانشگاهی در مقر این دارالقرآن در باماکو برگزار شد.

شیخ «داوود جکتی» مسئول شعبه دارالقرآن آستان مقدس امام حسین(علیه السلام) در مالی، گفت: این شعبه در مالی واقع در غرب قاره آفریقا، فعالیت قرآنی خود را در باماکو پایتخت این کشور ادامه می دهد، برهمین اساس، این شعبه همایش قرآنی علمی با عنوان «عاشوراء و قرآن کریم» را در طول ماه محرم الحرام برگزار کرد

جکتی افزود: در این همایش بیش از ۵۰ شخصیت دینی و دانشگاهی از گروههای مختلف اسلامی و دانشجویان دختر و پسر مشارکت کردند.

 

مسئول شعبه دارالقرآن آستان مقدس امام حسین(علیه السلام) در مالی ادامه داد: در این همایش پرفسور «شیخ یعقوب دوکوری» رئیس علمای شورای اعلای اسلامی نیز شرکت داشته است.

وی گفت: شرکت کنندگان در این همایش به مسایل متعددی همچون مقامات اهل بیت (علیهم السلام) در قرآن کریم و دستور قرآن کریم به ما برای فراگیری درس از پدرانمان و پایداری و جانفشانی از اهل بیت نبی(علیهم السلام) به خصوص امام حسین(علیه السلام)  پرداختند.

شیخ داوود جکتی گفت: در پایان این همایش از پژوهشگران تجلیل و تقدیر شد و هدایای متبرک از حرم امام حسین(علیه السلام) بین شرکت کنندگان توزیع شد.

پایان پیام/۴۴