حضور یکی از رهبران شیعی سنگال در مراسم افتتاح مسجد جامع شهر داکار+ تصاویر

ادیان نیوز/ روز گذشته و در حاشیه مراسم افتتاحیه مسجد جامع شهر داکار پایتخت کشور آفریقایی سنگال یکی از رهبران شیعی این کشور در این مراسم باشکوه حضور یافت و با جمعی از علما و شخصیت های سیاسی دیدار و گفتگو کرد.

0

به گزارش گروه سرویس بین الملل خبرگزاری حوزه، صبح روز گذشته مسجد جامع شهر داکار پایتخت کشور سنگال موسوم به «مسجد مسالک الجنان» با حضور مسئولین کشوری و لشکری، علما و رهبران دینی و مذهبی، نمایندگان ادیان و جمع قابل توجهی از مردم مسلمان این کشور افتتاح شد.
شیخ شریف محمد علی حیدر، یکی از رهبران مطرح مذهب تشیع سنگال، در حاشیه این مراسم مهم با دوست و همتای خود، شیخ محمد منتخا بصیر، پیر و مرشد طریقت تیجانیه این کشور دیدار و در زمینه پاره ای از مسائل بحث و تبادل نظر کرد.
لازم به ذکر است، در انتهای این مراسم، مرشد طریقت تیجانیه کشور سنگال، شیخ محمد منتخا بصیر؛ ضمن اشاره به حضور و مشارکت شیعیان این کشور در زمینه های دینی و فرهنگی از زحمات و جانفشانی های مذهب تشیع در راستای اعتلای اهداف شریعت تشکر و قدردانی کرد و به پاس تشکر از خدمات شیخ شریف محمد علی حیدر از رهبران تشیع در سنگال، وی را ملقب به لقب «خادم الرسول» کرد.