مفتی اسلوونی در دیدار با حجت الاسلام "محمدمهدی تسخیری" رئیس مرکز گفت وگوی ادیان و تمدن های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی گفت: ما برای ملت بزرگ ایران ارزش و احترام قائل هستیم و باور داریم که بزرگ بودن ، امر ساده و سهلی نیست.

به گزارش ادیان نیوز (ردنا)، حجت الاسلام تسخیری در این دیدار ضمن تشریح فعالیت های انجام شده جمهوری اسلامی ایران در راستای برقراری گفت وگو بین پیروان ادیان و مذاهب اسلامی و فعالیت های علمی و دانشگاهی در این راستا اظهار داشت: ما عظمت و بزرگی ملت ایران را مدیون اسلام و تعالیم اسلامی می دانیم.

وی افزود: معتقدیم چنانچه عظمت و قدرتی در مقابل زور و ستم وجود دارد، از اسلام و تعالیم اسلامی نشأت می گیرد.

حجت الاسلام تسخیری تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران از بدو تاسیس به هیچ کشوری دست اندازی و تجاوز نکرده و صرفا در مقابل تجاوزات از خود دفاع کرده است.

وی ضمن اشاره به دو پدیده نادرست در جهان حاضر یعنی اسلام هراسی و ایران هراسی افزود: هم اسلام دین رحمت، محبت و برادری است و هم ایرانیان به پشتوانه فرهنگ و تمدن خود با تمامی اقوام رابطه خوبی داشته و دارند.

حجت الاسلام تسخیری ضمن اشاره به شهدای ترور افزود: ما سنگین ترین هزینه ها را در منطقه صرف مبارزه با تروریسم کرده ایم و امید بسیاری داریم که کشورهای اسلامی به یکدیگر نزدیک شوند.

حجت الاسلام تسخیری که به همراه هیأتی از محققین و اساتید دانشگاه در حوزه دین، جهت شرکت در سومین نشست گفت وگوی ادیان بین ایران و اسلوونی و حضور در کنفرانس علمی گفت و گو بین مسلمانان و مسیحیان به اسلوونی سفر کرده است با اسقف اعظم لوبلیانا به عنوان بزرگ ترین مقام مذهبی اسلوونی و نیز رئیس و جمعی از اساتید دانشکده الهیات دانشگاه لوبلیانا دیدار و گفت وگو کرد.

  • منبع خبر : ایرنا