تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
The news is by your side.

از کتاب «کیش گنوسی» در کتابسرای دانشگاه ادیان و مذاهب رونمایی شد

به گزارش ادیان نیوز (ردنا)؛ جلسه رونمایی از کتاب «کیش گنوسی»، در کتابسرای دانشگاه ادیان و مذاهب با حضور رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب حجت‌الاسلام و المسلمین سید ابوالحسن نواب، رئیس دانشکده ادیان دکتر احمد رضا مفتاح و سایر اساتید و دانشجویان برگزار شد.

در این جلسه که نخستین جلسه رونمایی از یکی از کتاب‌های انتشارات دانشگاه ادیان و مذاهب در کتابسرای دانشگاه ادیان بود، ماشاالله کوچکی میبدی یکی از مترجمان کتاب و دکتر محمد شکری فومشی به عنوان کارشناس حضور داشتند و درباره کتاب، نویسنده و روند چاپ آن توضیحاتی ارائه کردند.

از کتاب «کیش گنوسی» در کتابسرای دانشگاه ادیان و مذاهب رونمایی شد
از کتاب «کیش گنوسی» در کتابسرای دانشگاه ادیان و مذاهب رونمایی شد

میبدی، یکی از مترجمان، دلیل اصلی انتخاب کتاب را علاقه شخصی به حوزه ادیان و گنوسی‌ها عنوان و خاطر‌نشان کرد: این کتاب و ترجمه آن که قریب به ۸ سال طول کشیده است، می‌تواند در حوزه گنوسی‌ها به عنوان درسنامه استفاده شود.
دکتر شکری فومشی نیز بر اهمیت نویسنده کتاب؛ هانس یوناس تاکید کرد و افزود: یوناس از محققان و پژوهشگران برجسته در حوزه گنوسی‌ها در دوره معاصر است و کتاب را نخست به آلمانی و سپس به انگلیسی نگاشته است.

این استاد دانشگاه در ادامه گفت: در مطالعه این اثرِ هانس یوناس باید به این نکته دقت کرد که به نظر می‌رسد، یوناس تمدن و امپراتوری‌ ایران، پیش از یورش اسکندر را نادیده گرفته است.

…………………

پ. ن: مترجم دیگر کتاب حمید هاشمی کهندانی، در جلسه رونمایی حضور نداشت.

شایان ذکر است کتاب کیش گنوسی‌ها از سوی انتشارات دانشگاه ادیان و مذاهب چاپ شده است.

««« خرید اینترنتی کتاب کیش گنوسی از سایت با سلام »»»

شاید دوست داشته باشید

نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.