نشان «خانواده» پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان، طی مراسمی در مانیل به تندیس تقوی، بانوی خوشنویس ایرانی، با هدف تقدیر از تلاش‌های وی در عرصه گفت‌وگوی ادیان اهدا شد.

به گزارش ادیان نیوز(ردنا)؛ در مراسم خداحافظی محمد جعفری ملک، رایزن فرهنگی ایران در فیلیپین با سفیر واتیکان و دیگر دیپلمات‌های این دولت شهر که در محل سفارتخانه واتیکان در مانیل برگزار شد، نشان خانواده پاپ فرانسیس از سوی «مونسینیور گابریل گاجا»، سفیر واتیکان در فیلیپین به تندیس تقوی، همسر رایزن فرهنگی ایران در مانیل، معاون انجمن دوستی زنان ایران و فیلیپین و بانوی خوشنویس ایرانی به عنوان مادر هنرمند و فعال در عرصه گفت‌و‌گوی ادیان اهدا شد.

در این مراسم گابریل گاچا، سفیر واتیکان، ضمن آرزوی سلامتی برای رایزن فرهنگی کشورمان و خانواده وی از ایشان به خاطر حضور و فعالیت‌های رایزنی در موضوع گفت‌و‌گوی ادیان در فیلیپین که منجر به برگزاری چندین کارگاه و نشست مشترک اسلام و مسیحیت و ده‌ها نمایشگاه شد، قدردانی کرد.

وی همچنین تلاش‌های تندیس تقوی در برپایی نمایشگاه‌های هنری گفت‌و‌گوی ادیان را که در آن تابلوهای خوشنویسی این بانوی هنرمند ایرانی به نمایش درآمد، ستود و از وی به خاطر اهدای هشت تابلوی خوشنویسی سوره مریم به پاپ فرانسیس تشکر کرد.

گابریل گاچا خطاب به رایزن فرهنگی کشورمان اظهار کرد: فعالیت‌های خانواده شما در زمینه گفت‌وگوی ادیان در مانیل بسیار درخشان و صادقانه بود و این برنامه‌های فرهنگی توانست نقطه عطفی در فعالیت‌های فرهنگی و گفت‌و‌گوی ادیان باشد.

وی افزود: تابلوهای اهدایی شما به پاپ در سالن گفت‌وگوی ادیان واتیکان به یادگار خواهد ماند و ما همیشه به یاد شما هستیم.

در پایان مراسم پس از اهدای نشان خانواده پاپ، دفتر یادبود سفارت واتیکان در فیلیپین از سوی رایزن فرهنگی کشورمان در مانیل و همسر ایشان، تندیس تقوی، امضا شد.

  • منبع خبر : ایکنا