امام خمینی(ره) پایه‌گذار وحدت بین مسلمین جهان است

0

به گزارش ادیان نیوز(ردنا)؛ هیأت سه نفره از مسئولان جبهه متحده علمای پاکستان شامل محمد امین انصاری، مدیرکل جبهه متحده، عبدالخالق فریدی، رییس جبهه متحده و مسئول حوزه علمیه ستاریه و علی کرارنقوی، معاون رییس جبهه متحده علماء و ازخطبای معروف شیعه در کراچی با هدف تحکیم و گسترش روابط دوجانبه و ایجاد همکاری‌های دینی و فرهنگی با بهرام کیان، مسئول خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در کراچی دیدار کردند.

محمدامین انصاری در سخنانی، با ارایه گزارشی از فعالیت‌های جبهه متحده پاکستان گفت: این مؤسسه به منظور ایجاد و توسعه وحدت و هماهنگی میان فرق اسلامی با کمک و همکاری تعدادی از علمای معتدل شیعه و اهل تسنن تأسیس شد.

عبدالخالق فریدی هم در این دیدار، بیان کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی به خاطر اندیشه‌های ژرف و مدبرانه صلح‌آمیز حضرت امام خمینی(ره) به خصوص نامگذاری ایام ولادت پیامبر گرامی اسلام(ص) به عنوان «هفته وحدت» و اعلام «روز قدس»، بسیاری از اختلافات مسلمانان از بین رفت.

رییس جبهه متحده افزود: جمهوری اسلامی ایران در میان کشورهای مسلمان تنها کشوری است که همواره از مردم مظلوم فلسطین و قضیه بیت‌المقدس حمایت رسمی را اعلام کرده است.

علی کرارنقوی در سخنانی، با تأکید بر گسترش وحدت بین مسلمین جهان گفت: در گذشته اختلافات شدید مذهبی میان اهل تسنن وشیعه در پاکستان وجود داشته اما پس از تأسیس جبهه متحده علمای پاکستان نه تنها این درگیری‌ها از بین رفت، بلکه مردم و علمای شیعه و اهل تسنن در مراسم‌های دینی یکدیگر به راحتی شرکت می‌کنند.

کیان با قدردانی از تلاش‌های مسئولان جبهه متحده علمای پاکستان در جهت رفع اختلافات و ایجاد وحدت و همبستگی میان مسلمانان گفت: دشمنان اسلام همیشه در راستای منافع خود به دنبال تضعیف امت مسلمان از طریق ایجاد اختلاف و تفرقه فی مابین آنها هستند.

وی آمادگی خانه فرهنگ ایران در کراچی را برای اجرای برنامه‌های مشترک فرهنگی، دینی و قرآنی در پاکستان اعلام کرد.

مسئول خانه فرهنگ کشورمان در کراچی از مسئولان جبهه متحده علمای پاکستان برای شرکت در مراسم روز ولادت با سعادت پیامبر گرانقدر اسلام(ص) و هفته وحدت در تاریخ (۲۴ آبان‌ماه) در محل نمایندگی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران دعوت به عمل آورد.

پایان پیام/ت

شاید دوست داشته باشید