سیری در هویت و ادعاهای جریان انحرافی احمد الحسن

بازخوانی پرونده مدعی یمانی با مقالات و گفتگوهایی درباره شخصیت احمد اسماعیل بصری معروف به احمد الحسن، پیشینه علمی او و سیر صعودی ادعاهای وی که از ادعای نیابت به نبوت و یا حتی الوهیت صعود پیش رفته است.

بخش نخست/ هویت احمد الحسن البصری و ماهیت ادعاهای او

این جریان با سوءاستفاده از کم‌اطلاعی برخی جوانان و مردم از آموزه‌های تاریخی، دینی و حدیثی به ترویج خرافه‌های بی‌اساس خود پرداخته و متأسفانه هرازگاهی عامل پدید آمدن برخی مشکلات امنیتی نیز گردیده است.

بخش دوم/ هویت احمد الحسن بصری و ماهیت ادعاهای او

یکی از جریان‌های انحرافی مربوط به مهدویت که در سال‌های اخیر در عراق شکل گرفته و طرف داران محدودی نیز در برخی شهرهای حاشیه‌ای استان خوزستان پیدا کرده، جریان احمد الحسن بصری است.

ترفندهای جریان انحرافی احمد الحسن برای جذب افراد

حجت الاسلام مومنی گفت: تفاوت جریان احمد الحسن با بهائیت این است که بهائیت محل جذب شیعیانی شده که عِرق مذهبی و اعتقادی ندارند، ولی احمد الحسن جریانی است برای جذب شیعیانی است که عِرق مذهبیت دارند.

طلاب تبلیغ کننده جریان احمد الحسن یمانی

متأسّفانه ضعف مبانی اعتقادی جامعه به ویژه طلاب علوم دینی در مباحث مهدویت، زمینه ساز ترویج جریان انحرافی احمد الحسن یمانی (کذّاب) شده است.

بازخوانی پرونده احمد الحسن؛ مدعی یمانی

ادعاهای احمد الحسن در چهار حوزهٔ سیاسی، فقهی، اجتماعی و اعتقادی قابل دسته‌بندی است. عوامل متعددی می‌تواند موجب سوق پیدا کردن برخی از طلبه‌ها به سمت این جریان باشد.

نقدی بر جریان انحرافی یمانی؛ شبیه سازی موعود

“مهدی‌سازی” در دوره‌های مختلف تاریخی تا زمان غیبت امام زمان رایج بود؛ اما پس از غیبت کبری، جعل عنوان مهدی اَشکال تازه‌ای به خود گرفت.

روش های تبلیغی جریان مدعی یمانی چیست؟

ظهور منجی موعود یک اعتقاد عمومی در تمامی ادیان است. کتاب های مقدس آسمانی، چه آنها که بخشی یا تمام آنها وجود دارد و چه آنها که منقولاتی از آنان در کتاب های دیگر آمده است، بشارت داده اند که جهان در سیطره ظلم و فساد نمی ماند.

نقد و بررسی آراء مدعیان مهدویت: با تکیه بر آراء احمد الحسن

احمد بن اسماعیل معروف به احمد حسن، یکی از مدعیانی است که در سال های اخیر به ادعای این که امام مفترض الطاعه، مهدی، قائم، وصی امام مهدی، نوه آن حضرت و یمانی است، برای خود شهرتی به هم زده و در گوشه و کنار عده ای را فریفته و […]

یک بام و دو هوا در مکتب احمد الحسن

بحث اقتصادی و گرانی بین ما بالا گرفت، گفت: وقتی می‌گفتیم که سید احمدالحسن یمانی گفتند در انتخاباتی که زیر نظر حجت خدا نیست، شرکت نکنید، ما رو مسخره می‌کردید؛ حالا همان‌ها افتادند به جان بازار و دارند دلار و آذوقه می‌خرند که از گرانی و قحطی در امان باشند.

به خواندن ادامه دهید

گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.