پوتین: اسلام و مسیحیت بر ارزش‌های بشری یکسانی مبتنی هستند

0

به گزارش ادیان نیوز (ردنا)؛ ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در پیامی خطاب به شرکت کنندگان در همایش «ارتدکس و اسلام- ادیان صلح» در بیشکک، پایتخت قرقیزستان گفت مسیحیت ارتدکس و اسلام، بر پایه ارزشهای بشری یکسانی بنا شده است.

در پیام پوتین که از سوی «نیکولای اودوویچنکو» سفیر روسیه در قرقیزستان قرائت شد، آمده است: اسلام و مسیحیت ارتدکس به مانند دیگر ادیان جهانی، مبتنی بر ارزشهای بشری بنیادین بوده که از اهمیت ماندگاری برخوردارند.

پوتین در بخش دیگری از پیام خود گفت: به همین خاطر است که تلاشهای مشترک بوسیله سازمانهای مذهبی و همکاری سازنده با آژانس های دولتی و سازمانهای غیر دولتی در زمینه تقویت صلح و توافق مدنی در روسیه و قرقیزستان مؤثر خواهد بود.

وی در ادامه افزود: ضرورت دارد ما تجربه مثبت تاریخی مان را حفظ کرده و میراث بی نظیرمان- یعنی سنت نیک دوستی، احترام متقابل و ایجاد تفاهم میان ادیان مختلف- را گرامی داشته و آن را به نسل بعد منتقل کنیم.

پوتین در پایان تصریح کرد: امیدوارم در طول این کنفرانس، شما در خصوص راه های تسهیل گفت و گو میان ادیان و اقوام بحث کرده و به امکان تقویت نقش سازمان های مذهبی در حمایت و تقویت ارزشهای اخلاقی، روحی و خانوادگی در بالابردن سطح نسل جوان بپردازید.

پایان پیام/ت

اشتراک در خبرنامه
برای دریافت جدیدترین اخبار به طور مستقیم به صندوق ورودی خود وارد اینجا شوید.
هر زمان می‌توانید مشترک شوید

نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.