"کلاودیا راملت" استاد الهیات دانشگاه بوخوم آلمان، از شرکت‌کنندگان در اولین همایش ارمنی‌شناسی(۲۰۱۷) تبریز، پس از بازگشت به آلمان، اعلام کرد که مایل است مصاحبه‌ای با رهبر دینی ارامنه آذربایجان داشته باشد.

به گزارش ادیان نیوز(ردنا)؛ “کلاودیا راملت” استاد الهیات دانشگاه بوخوم آلمان، از شرکت‌کنندگان در اولین همایش ارمنی‌شناسی(۲۰۱۷) تبریز، پس از بازگشت به آلمان، اعلام کرد که مایل است مصاحبه‌ای با رهبر دینی ارامنه آذربایجان داشته باشد.

مصاحبه کوتاه با اسقف گریگور چیفتجیان خلیفه ارامنه آذربایجان(تبریز-ایران)، تحت عنوان «مسیحی بودن در ایران»(«Being Christian in Iran. In dialogue with Diocesan Bishop Krikor Chiftjian (Tabriz/Iran)» به زبان انگلیسی، اکنون در مجموعه‌ای شامل مقالات، مطالعات و مصاحبه‌ها به زبان‌های آلمانی و انگلیسی با عنوان«تنوع و همزیستی،خشونت، فرار و مهاجرت، وضعیت جوامع مسیحی، ایزدی و مسلمان در انقلاب‌های فعلی خاورمیانه» به قلم کلاودیا راملت، یان گیم، ربکا شلر(چاپ برلین، ۲۰۱۹، صفحات۱۳۷-۱۳۵) منتشر شد.

اسقف‌ چیفتجیان در این مصاحبه، شرح مختصری از فعالیت‌های کلیسایی جامعه ارامنه تحت پوشش خلیفه‌گری ارامنه آذربایجان، همزیستی مسالمت‌آمیز موجود میان پیروان ادیان مختلف و رفتار دلسوزانه جمهوری اسلامی ایران ارائه نمود.

پایان پیام/ت

  • منبع خبر : روشنگر