خبری تحلیلی ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

اسقف اعظم میانمار خواستار  توقف خشونت علیه اقلیت‌ها شد

به گزارش ادیان نیوز(ردنا)؛ «چارلز ماونگ بو»، اسقف اعظم کلیسای کاتولیک در میانمار، خطاب به رهبران این کشور گفت: خشونت را متوقف کنید. چیزی که الان به آن نیاز داریم توجه به نیازمندان است.

وی افزود: من از رهبران میانمار می‌خواهم گفت‌وگو با همه اقوام و پیروان ادیان را جایگزین خشونت و نظامی‌گری کنند تا راه حل صلح‌آمیزی برای چندین دهه منازعه پیدا شود و بار دیگر صلح، عدالت و همزیستی را تجربه کنیم.

همچنین اسقف اعظم کلیسای کاتولیک در میانمار با اشاره به پرونده بررسی جنایات علیه مسلمانان روهینگیا، که قرار است به زودی در لاهه هلند برگزار شود،‌ از جامعه جهانی خواست تا اطمینان یابند تنها افرادی که مرتکب جنایت علیه بشریت شده‌اند مجازات شوند نه کسانی که دخالتی نداشته‌اند.

یادآور می‌شود، ارتش میانمار در ۲۵ آگوست ۲۰۱۷ حملات خود به منطقه ایالت راخین(آراکان) را آغاز کرد. هزاران غیرنظامی روهینگیایی در این حملات جان باختند و ارتش میانمار و بوداییان افراطی حدود ۳۵۰ روستا را به آتش کشیدند.

طبق آخرین گزارش سازمان ملل، شمار مسلمانانی که از سال ۲۰۱۷ تاکنون از خشونت‌های ارتش میانمار و بودائیان افراطی گریخته و به اردوگاه‌ها و اقامتگاه‌های موقت در حومه «کاکس بازار» بنگلادش پناه برده‌اند، به بیش از ۷۲۵ هزار نفر رسیده است که ۶۰ درصد آنها را کودکان تشکیل می‌دهند. همچنین، سازمان ملل متحد و سازمان‌های بین‌المللی مدافع حقوق بشر، خشونت علیه مسلمانان روهینگیایی در میانمار را «پاکسازی قومی» و «نسل‌کشی» توصیف می‌کنند.

به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.