تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

محجبه بودن عکس مدارک و اسناد رسمی زنان در همه ادیان اهمیت دارد

به گزارش ادیان نیوز(ردنا)؛ «سعید اسماعیلوف» مفتی اداره دینی مسلمانان در اوکراین در گفتگو با «خبرگزاری آناتولی»، درباره محجبه کردن مدارک و اسناد رسمی زنان،گفت: اوکراین استانداردهای سازمان بین المللی هواپیمایی کشوری را پذیرفته است، استاندارهایی که اجازه می دهد تا عکس با حجاب در اسناد و مدارک رسمی درج شود.

اسماعیلوف افزود: مقررات ویژه برای این اقدام تاکنون در اوکراین آماده نبود، به همین دلیل اجازه استفاده از عکس های محجبه داده نمی شد.

این مفتی اوکراینی ادامه داد: «اتحادیه زنان مسلمان» درخواستی را برای حل این مشکل به وزارت کشور اوکراین ارایه داد تا برای این مسئله راه حلی ارایه دهند.

وی گفت: هزینه های ویژه اجرای این مقررات که به استفاده از عکس های با حجاب در گذرنامه و کارت های هویت اجازه می دهد، از مبالغ جمع آوری شده مسلمانان اوکراین پرداخت شده است.

اسماعیلوف تاکید کرد: ما برای یک مدت طولانی به منظور تدوین مقررات جدید درخصوص حجاب مبارزه کردیم. مسئله عکس با حجاب تنها مسئله مسلمانان نیست، بلکه پیروان ادیان دیگر نیز به آن توجه دارند.

این مفتی افزود: وزارت کشور در سال ۲۰۱۸ میلادی نشستی را برگزار کرد و در طول این نشست مسئله عکس با حجاب و میزان اهمیت حجاب برای زنان مسلمان بررسی شد. تصویب این قانون همزمان با قانون اساسی اوکراین است و گامی به سمت دموکراتیک کردن جامعه و احترام به حقوق زنان به شمار می آید.

برهمین اساس، وزارت کشور اوکراین تصمیم گرفت تا زنان به دلایل دینی و پزشکی از عکس با حجاب در گذرنامه ، کارت هویت یا گواهینامه استفاده کنند.

به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.