این کتاب تألیف مشترک حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر محمد مسجدجامعی و مصطفی رستگار (کارشناس ارشد مطالعات مسیحی)بوده و مشتمل بر چهار فصل و پیوست‌های آماری و توضیحی است

به گزارش ادیان نیوز(ردنا)؛ کتاب «مسیحیت انجیلی: بررسی گسترش اونجلیکالیسم در جهان امروز»، تألیف مشترک حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر محمد مسجدجامعی و مصطفی رستگار (کارشناس ارشد مطالعات مسیحی)، مشتمل بر چهار فصل و پیوست‌های آماری و توضیحی، انتشار یافت.

بخش اول کتاب با کنکاش در تاریخچه و الهیات اونجلیکالیسم (مسیحیت انجیلی یا تبشیری) به بازیابی و رمزگشایی از معانی پوشیدۀ برخی از گفته‌های اسرائیل‌دوستانۀ سیاسیونی غالباً آمریکایی، نظیر مایک پِنس و مایک پامپِئو، که همگی پیرو این نوع از مسیحیت و بالطبع صهیونیست می‌باشند، می‌پردازد.

بخش‌های دوم تا چهارم مشتمل است بر چهارده مصاحبه با استاد محمد مسجدجامعی، سفیر اسبق ایران در واتیکان و مراکش. ایشان از یک سو به بررسی ویژگی‌های تاریخی، اجتماعی، روانشناختی، فرهنگی، اخلاقی و سیاسی پیروان این جنبش پروتستانیِ آمریکایی می‌پردازد؛ و از سوی دیگر، با واکاوی زمینه‌ها و یا موانع عمدتاً فرهنگی و روانشناختی و سیاسی-اجتماعیِ موجود در جوامع مختلف جهان امروز، امکان گسترش این نوع مسیحیت را ارزیابی می‌نماید.

بخش چهارم کتاب به طور ویژه به آسیب‌پذیری‌ها و نیز مصونیت‌های کشورها و نیز مهاجران مسلمان در برابر این نوع از مسیحیت پرداخته است. شایان ذکر است که این کتاب جدید در نوع خود نخستین به شمار می‌آید.

  • منبع خبر : شفقنا