خبری تحلیلی ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

انتقاد ستاره آرسنال از سکوت کشورهای مسلمان درمقابل ظلم به مسلمانان اویغور

به گزارش ادیان نیوز(ردنا)؛ بازیکن ترک تبار فوتبال که در تیم آرسنال بازی می‌کند خواستار حمایت جهانی از مسلمانان اویغور در چین شد و کشورهای مسلمان را به خاطر سکوت در مقابل جنایت هایی که از سوی دولت چین علیه اویغورها انجام می شود،مورد انتقاد قرار داد.

اوزیل در یک پیام توئیتری در این باره نوشت:قرآن ها به آتش کشیده می شوند،مسجد بسته می شوند،مدارس اسلامی تعطیل می شوند،علمای مسلمان یک به یک کشته می شوند و برادران مسلمان ما به اجبار به اردوگاه ها فرستاده می شوند اما مسلمانان در دیگر نقاط جهان ساکت هستند و صدایی از آنها در این زمینه شنیده نمی شود.

وی افزود: آنچه سال ها بعد به یاد آورده خواهد شد بیشتر از شکنجه مسلمانان از سوی ستمگران،سکوت دیگر مسلمانان در قبال این ظلم خواهد بود.

چین با محکومیت روزافزون بین المللی به خاطر تشکیل اردوگاه هایی در سین کیانگ مواجه شده است که برای مسلمانان تبدیل به زندان شده اند.

کارشناسان و گروه های حقوق بشری می گویند که بیش از یک میلیون مسلمان اویغور و دیگر اقلیت های مسلمان در چین در این اردوگاه ها مورد شکنجه قرار دارند.

به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.